Спецможливості
Новини

Фермерів не задовольняє необов’язковість супермаркетів у виконанні контрактів

24.05.2017
1396
Фермерів не задовольняє необов’язковість супермаркетів у виконанні контрактів фото, ілюстрація
В Україні для супермаркетів головне, щоб продукція була якомога дешевшою і разом із тим якісною. Однак, навіть за контрактами з постачальником, вони ніякої відповідальності не несуть

В Україні для супермаркетів головне, щоб продукція була якомога дешевшою і разом із тим якісною. Однак, навіть за контрактами з постачальником, які укладають, супермаркети ніякої відповідальності не несуть. Такий висновок зробив Микола Винник, директор ПСП "Шевченківське", що на Київщині, в інтерв'ю propozitsiya.com.

За його словами, у співпраці з супермаркетами господарство не влаштовує у політиці мереж найчастіше три моменти. Перший – те, що вони вигадували різноманітні додаткові відрахування з виробника: за маркетинг та інші. Другий – «відкати», які вимагали закупівельники. Третій – необов’язковість у виконанні контрактів.

"У Європі фермер, коли підписує з кимось контракт на початку сезону, він точно знає, скільки продасть і за якою ціною. А тут якщо мережа знайде десь товар дешевше, вона в тебе вже не купить. Навіть за контрактами, які укладають, ніякої відповідальності вони не несуть", - зазначає фермер.

Оскільки "Шевченківське" розташоване недалеко від Києва, то оптові покупці часто приїздять до господарства самі.

"І з роздрібними мережами легше. Якщо більшість овочівників докладає великих зусиль, аби налагодити співпрацю з рітейлом, то обираємо серед мереж ті, у кого кращі умови. Працювали ми і з супермаркетами "Край", і з "Метро", а зараз зупинилися на мережі Billa - возимо їм овочі і фрукти на розподільчий центр під Васильковом", - розповів М. Винник.

Також він додав, що оскільки господарство знаходиться в передмісті, то нема іншого шляху, як зосереджуватися на овочах і плодових. У ПСП замало землі, аби достатньо заробляти на експортоорієнтованих польових культурах.

З овочів вирощують практично всі основні овочеві культури, крім картоплі, бо на неї потрібен комплект спеціальної техніки, тож «"ругим хлібом" якщо не займатися в великих масштабах, то немає сенсу займатися взагалі. Структура овочевого клину кожен рік змінюється. Наприклад, цього року думали, чи не відмовитися взагалі від моркви, буряка, цибулі, раз навесні вони так дешево коштували. Однак вирішили не відмовлятись, позаяк сад і ягідник сильно постраждали від весняних заморозків.

Більше інформації - в інтерв'ю.

Інтерв'ю
Німець Дітріх Трайс уже 20 років живе й працює в Україні. За цей час він привів у країну інвесторів, які вклали сюди десятки мільйонів доларів. Останніми роками пан Дітріх працював директором агрофірми спочатку у одного, потім у іншого з... Подробнее
Попри бурхливий розвиток аграрного сектору в економіці України рівень проникнення агрострахування у сільське господарство коливається на позначці 2-3%. Натомість світовий досвід підказує, що становлення потужної аграрної держави неможливе... Подробнее

1
0