Спецможливості
Новини

Фермер із Вінничини зробив українське кульбабкове вино відомим у світі

14.06.2020
1358
Фермер із Вінничини зробив українське кульбабкове вино відомим у світі фото, ілюстрація
Олександр Шемет

У погрібнику вінничанина Олександра Шемета зберігається саморобне вино з кульбаби — «ковток сонця», як його називає сам чоловік. І це — лише одне із десятка інших видів вина, які він виготовляє самостійно.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВВС.

Чоловік зізнається, проекспериментувати із таким напоєм вирішив, коли прочитав книгу Рея Бредбері «Вино з кульбаби».

Визнає — унікальне вино вийшло не з першого разу, а рецепт запозичив у Google.

«Потрібно ретельно перебрати цвіт, аби зелень не потрапила в сусло, адже тоді вино буде гірчити», — ділиться своїми секретами винороб.

«Перебивши блендером цвіт, я заливаю його гарячою водою. Даю 3-4 дні на відстоювання, щоранку помішуючи. Потім це все проціджую та утилізую квітковий жмих. До сусла додаю 2-3 кг цукру, 3-4 ложки лимонного соку та велику жменю родзинок.
Готова суміш має пройти етап бродіння, що триває 60 днів. Коли осад випадає, напій необхідно перелити у пляшку та вистояти у погрібнику ще кілька місяців», — каже чоловік.

«Зливаю акуратно з осаду і смакую. На смак кульбабове вино має легкий, ненав’язливий смак літнього меду».

Крім кульбабового вина, вінничанин пригощає друзів напоями із томатів, моркви, буряку, бузини та традиційним виноградним вином. Саме з нього все і розпочалося, пригадує винороб.

На той час Олександр уже мав невеличкий досвід утилізації врожаїв вишні та кизилу, на практиці все виявилось складніше. Адже усі ягоди мають різні умови зберігання та вистоювання, каже винороб. І це суттєво впливає на смак готового продукту. 

Дорогі спеціальні винні дріжджі винороб не використовує. Каже, що досягти умов бродіння можна і в домашніх умовах. Для цього потрібно не змивати з ягід їхній природний грибок. Коли цього не вдосталь, вын купує на ринку родзинки і засипає жменьку до бутля.

«Домашні вина — це окрема філософія. Для мене домашнє вино як жінка, воно постійно змінюється. В цьому є своя родзинка», — розмірковує чоловік.

«Вино іноді сам п’ю, виставляю на родинні свята, дарую друзям, щось продаю на різних шоу-проєктах та дегустаціях. Затрати на виноматеріал та цукор покриваються без надзусиль. Оцінюю 1,5 л приблизно в сто гривень», — каже він.

І розповідає про одне важливе правило: «Потрібно пам’ятати, що лише виноградні вина можуть стати кращими з часом. Всі ягідні, плодові та квіткові вина потрібно випивати за рік, два-три. Їхній смак нестійкий».

А виноробам-початківцям дає таку пораду: «Не бійтесь експериментувати. Навіть найкращий спеціаліст не знає, яка буде погода на вашому винограднику цього року і скільки сонця отримала ваша ягода».

Ключові слова: винороб, фермер, вино

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0