Спецможливості
Новини

Європа дедалі частіше скуповує унікальний український мед

30.10.2019
954
Європа дедалі частіше скуповує унікальний український мед фото, ілюстрація

Бджільництво в Україні останнім часом значно прогресує, а представники Європи дедалі частіше воліють скуповувати мед саме український – він унікальний, хоч цьогоріч на мед «неврожай». Так вважає досвідчений пасічник Володимир Пінчук із селища Степань Сарненського району Рівненщини. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Голос України».

«Цього року, — ділиться Володимир Сергійович, — меду негусто, а все через погодні умови, затяжні травневі дощі. Рідко коли буває, що в травні потрібно годувати комах, а 2019-го це доводилося робити. Лише раз викачував мед. На початку осені почав квітувати верес, то, можливо, солодкого продукту трохи прибуде».

А загалом, за словами пасічника з Рівненщини, медовий рік буває раз на 5—7 сезонів.

На думку Володимира Пінчука, бджільництво останніми роками значно прогресує, з’являються молоді перспективні пасічники, а ринки Європи дедалі частіше воліють скуповувати мед в Україні, бо він унікальний. Особливо якщо це лісовий натуральний, як у Володимира Пінчука.

Лісовий мед дуже корисний, адже зібраний із багатьох (понад десять) видів верболозу, лісової малини, чорниці, крушини.

Проте є й інший бік медалі. Нарікає знаний пасічник на те, що останнім часом земельні угіддя довкола Степані орендують під різні сільськогосподарські культури, які обробляють отрутохімікатами.

Є різні люди: деякі з них телефонують у селищну раду й попереджають про обробку поля, а інші — вносять нишком. Минулого року через це у Володимира Пінчука загинуло багато робочих бджіл. А щоб виростити сильну комаху, потрібно від п’яти до семи років.

Інтерв'ю
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке
Глибокорозпушувач Bednar Terraland TN 3000 PROFI
Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору... Подробнее

1
0