Спецможливості
Новини

Експерти прогнозують зростання цін на цукор

25.08.2023
698
Експерти прогнозують зростання цін на цукор фото, ілюстрація

На світових ринках очікується подорожчання цукру. Причина – намір Індії з жовтня заборонити експорт цього продукту. До такого рішення владу країни підштовхнула посуха – відсутність дощів знизила врожайність тростини. Раніше ж заборону на експорт цукру запровадила й Україна – втім, подорожчання продукту в ній також очікується.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.

«Очікується, що Індія заборонить заводам експортувати цукор, починаючи з жовтня – вперше за 7 років зупинивши постачання. Річ у тім, що відсутність дощів знизила врожайність тростини», – йдеться в повідомленні.

Відсутність Індії на світовому ринку ймовірно призведе до підвищення базових цін на біржах Нью-Йорка та Лондона. Тим більше, що на них цукор вже торгується поблизу багаторічних максимумів.

Заборону експорту цукру підтвердили і в індійському уряді.

«Наша основна мета – задовольнити внутрішні потреби у цукрі. На майбутній сезон у нас не буде достатньо продукту, щоб виділити експортні квоти», – розповіли там аналітики.

На початку літа експорт цукру заборонила і Україна. Діятиме ця заборона до 15 вересня. Причиною такого рішення є необхідність уникнути дефіциту продукту.

«Влітку в Україні зростає споживання цукру. Тому щоб уникнути виникнення дефіциту і зростання цін на внутрішньому ринку в цей період уряд тимчасово припиняє квотування експорту цієї продукції», – аргументували в уряді.

Проте уникнути здорожчання цукру в Україні, за словами виконавчого директора Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, не вдасться.

«Цукровіння у нас закінчується в листопаді – тоді буде новий урожай. До листопада ж ми доїдаємо урожай минулого року. Тобто цукор зросте в ціні, тому що зростає вартість його зберігання. Однак це зростання не буде критичним – 2-3%», – прогнозує експерт.

Ключові слова: ціни на цукор

Інтерв'ю
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0