Спецможливості
Агрохімія

Ефективні рішення від Corteva Agriscience. Перевірено практикою

16.09.2021
2798
Ефективні рішення від Corteva Agriscience. Перевірено практикою фото, ілюстрація

За даними Всесвітньої сільськогосподарської організації (ФАО), щороку сільське господарство зазнає 25–30% втрат урожаю від впливу шкідників, хвороб і бур’янів. Саме тому захист рослин від шкідливих організмів із впровадженням інноваційних методів і рішень є визначальним фактором у вирощуванні сільськогосподарських культур. І такі надійні рішення пропонує компанія Corteva Agriscience.

 

 

 

 

 

 

Компанія забезпечує своїми препаратами агровиробників із різних куточків України і, залежно від особливостей ґрунтово-кліматичних умов, пропонує кожному з них ефективні рішення. Щороку зростає кількість поціновувачів продуктів компанії Corteva Agriscience, що свідчить про їхню високу ефективність.

Анатолій Литвиненко ось уже два роки працює головним агрономом Селянського фермерського господарства «Світанок», що на Полтавщині, і весь цей час на основних культурах застосовує засоби захисту рослин від Corteva Agriscience. Агроном зізнається: він справжній експериментатор, адже випробовує найрізноманітніші сучасні системи захисту і вірить у вдалий результат.

 

Анатолій ЛитвиненкоАнатолій Литвиненко, СФГ «Світанок», с. Заріг, Лубенський район, Полтавська область:

— У нас в обробітку 5400 га. Вирощуємо такі сільськогосподарські культури, як ріпак озимий (500 га), пшениця озима та яра (800 га), ячмінь озимий, овес, кукурудза (1,5 тис. га), соняшник (1,5 тис. га), соя, люцерна, боби кінські. Займаємося також тваринництвом, маємо свій молокозавод, де випускаємо молочні продукти під торговельною маркою «Заріг».

З Corteva Agriscience наше господарство співпрацює давно і плідно. Відмінні продукти, а регіональні представники компанії — дуже кваліфіковані фахівці, партнерством з якими я цілком задоволений.

З огляду на спеціалізацію нашого господарства ми купуємо у компанії препарати для захисту від небезпечних хвороб і бур’янів таких культур, як соняшник, пшениця, кукурудза та ріпак.

 

«Зерновий» захист

Вареон®: чисті і здорові посіви — великий урожай— Для контролю бур’янів у посівах пшениці озимої використовуємо гербіцид
Квелекс™. Це чудовий гербіцид, який ефективно знищує двосім’ядольні бур’яни, зокрема, поширені у нас підмаренник чіпкий, волошку синю, амброзію полинолисту, ромашки, кучерявець Софії та інші. Для умов холодної весни, яка була цього року, препарат просто знахідка! Він працює за температури від 5°С і до фази прапорцевого листка  у культури. Торік також було холодно, бур’яни не росли, однак почали з’являтися з фази прапорцевого листка, мало не під «викидання колосу». Я вніс Квелекс™ навіть дещо пізніше, ніж радять, але він спрацював відмінно, жодних побічних ефектів на культурі, завдяки наявності антидоту, не було. Вже через два дні були помітні прояви пригнічення бур’янів, а приблизно через три тижні спостерігалася повна їхня загибель. Одна обробка за сезон — і про бур’яни можна забути!

Для контролю збудників хвороб, що з’являються на пшениці озимій навесні, застосовуємо фунгіцид Вареон®. Він починає працювати за температури від 5 °С і не дає розвиватися та поширюватися таким захворюванням, як снігова пліснява та борошниста роса. Вношу його у рекомендованих нормах. Хочу відзначити таку особливість цього препарату: він утворює парову фазу довкола рослини і забезпечує надійний захист навіть необробленої її частини (найчастіше це листя нижнього ярусу, яким від хвороб «перепадає» найбільше). До того ж Вареон® не просто захищає та лікує – він створює ефект імуномодулюючої дії на рослини, завдяки чому вони краще протистоять хворобам і стресам, а це, як відомо, сприяє збільшенню врожайності та покращенню якості зерна.

Що ж до кукурудзи, то у 2020 році через погодні умови вона була не дуже врожайною, але в середньому ми зібрали 55 ц/га. І досягли цього, серед іншого, завдяки надійному гербіцидному захисту.  Наразі захист 80% її посівів від бур’янів забезпечує гербіцид Таск® Екстра.

Таск® Екстра — ефективний післясходовий гербіцид, що контролює однорічні та багаторічні злакові і дводольні бур’яни (пирій, види проса, осоти, берізку), а також усі види падалиці соняшнику. Вносимо його у фазу трьох листків — і до збирання врожаю кукурудза чиста. Післядії на рослини немає.

 

«Олійний» захист

Аканто Плюс® і Танос® — повноцінний захист соняшнику від збудників хвороб протягом всього періоду вегетації— Зазвичай за таких, як цього року, дощових травня і початку червня складаються сприятливі умови для ураження соняшнику несправжньою борошнистою росою та іншими грибними захворюваннями. Утім, ми не чекаємо, коли з’являться симптоми недуги, і вносимо фунгіцид Аканто Плюс® уже у фазі 2–3 пари справжніх листків.

Аканто Плюс® — двокомпонентний фунгіцид на основі стробілурину з вираженим фізіологічним ефектом. Препарат чудово справляється зі збудниками хвороб, що належать до 4-х класів (аскоміцетів, базидіоміцетів, ооміцетів, дейтероміцетів). Він не токсичний для бджіл та не шкодить урожаю.

Ця обробка насамперед забезпечує захист листя і посилює їхню фотосинтетичну активність (за кілька днів після обробки видно, що листя стає зеленішим).

А у фазу «зірочки» соняшник обробляємо фунгіцидом Танос®.

Танос® — це комплексний фунгіцид для ефективної профілактики та лікування соняшнику від грибних захворювань. Діючі речовини препарату розподіляються на поверхні та всередині листка і не дають спорам гриба поширюватися. Крім того, він стійкий до змивання опадами.

Ця друга фунгіцидна обробка забезпечує захист кошика, листя і стебла. Рослина довше залишається зеленою, а отже, довше «працює» на врожай. На мою думку, саме таке подвійне застосування фунгіцидів і забезпечує повноцінний захист культури від збудників хвороб протягом всього періоду вегетації. А здорова рослина — це гарантія гарного врожаю. Так, минулого року за такої системи фунгіцидного захисту ми вийшли на врожайність соняшнику 34 ц/га.

Також препарати Corteva Agriscience використовуємо і на ріпаку озимому. Торік через посуху ми (як і чимало наших сусідів) зазнали втрат урожаю ріпаку, місцями він взагалі не зійшов. Утім, частину посівів ми все ж таки врятували. І велику роль тут відіграв вчасний гербіцидний та фунгіцидний захист. Завдяки гербіциду Слаш™ чисті від бур’янів (тобто без конкурентів!) посіви змогли отримати максимум поживних речовин та наявної у ґрунті, хоч і незначної, вологи, а фунгіцид Аканто Плюс® не лише захистив їх від хвороб, а й посилив стійкість рослин до несприятливих умов. У результаті вдалося зібрати 36 ц/га ріпаку, при тому, що раніше цей показник сягав 28 ц/га. Цього року врожайність культури становила майже, як у 2020-му, — 35 ц/га. І погода сприяла, і препарати добре спрацювали. Цьогорічна система захисту ріпаку також включала гербіцид Слаш™ та фунгіцид Аканто Плюс®.

 

Готуй сани влітку. Про плани господарства на майбутнє

Таск® Екстра: одне внесення — і до збирання врожаю кукурудза чиста— В господарстві ми вже думаємо про наступний сезон, чим будемо захищати наші посіви. І дивимось, де ми можемо розширити портфель або спробувати щось нове для себе.

Так, уже цієї осені я планую застосування фунгіциду Таліус® на озимій пшениці. Звернув увагу на цей препарат, бо він контролює всі раси збудника борошнистої роси, навіть ті, що проявляють резистентність до інших фунгіцидів. Також він ефективний і проти снігової плісняви. До того ж Таліус® має низьку норму витрати й тривалий, до двох місяців, період захисту.

Разом із внесенням фунгіциду восени на пшениці хочу спробувати застосувати препарат Косайд® 2000 як джерело міді. Мідь сприяє кращому засвоєнню азоту та фосфору, рослини активно ростуть, збільшується їхня стійкість до вилягання, посухи, морозів, високих температур, грибних та бактеріальних захворювань. У такий спосіб підготую пшеницю до перезимівлі.

А на на ріпаку озимому восени цього року хочу спробувати гербіцид Белкар®. Щороку спостерігаю, що в умовах теплої осені чимало бур’янів буквально «душать» молоді сходи ріпаку, не дають їм можливості нормально ввійти в зиму. Звернув увагу саме на Белкар®, адже читав, що він швидко контролює чималий спектр найпоширеніших дводольних зимуючих видів і дієвий за прохолодної погоди.

Щодо Аканто Плюс®, який дуже ефективно показав себе на соняшнику, то наступного року я хочу застосувати його і на кукурудзі. Проведу такий експеримент, подивлюся, як він спрацює. Упевнений, що випробування вдасться, і ми використовуватимемо цей фунгіцид на всій площі, де росте кукурудза (1,5 тис. га).

Загалом препарати від Corteva Agriscience, які ми використовували раніше, застосовуватимемо і надалі. Наше господарство вже перевірило ефективність цих продуктів, а коли з’являтимуться новинки, звичайно, будемо їх випробовувати.

 

В. Полевик

 v.polevik@univest-media.com

 

Більше на www.corteva.com.ua
™ ® Торгові марки Corteva Agriscience
та її афілійованих структур.
©2021 Corteva

Ріпак озимий під надійним захистом з продуктами Corteva Agriscience

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке

1
0