Спецможливості
Новини

Депутати пропонують зобов'язати виробників збагачувати пшеничне борошно фолієвою кислотою

26.09.2018
991
Депутати пропонують зобов'язати виробників збагачувати пшеничне борошно фолієвою кислотою фото, ілюстрація
Дев'ять народних депутатів з різних фракцій пропонують зобов'язати українських виробників здійснювати збагачення фолієвою кислотою (вітамін В9) пшеничного борошна вищого і першого сортів поетапно, починаючи з січня 2020 року. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «УкрАгроКонсалт».
 
Депутати пропонують зобов'язати виробників збагачувати пшеничне борошно фолієвою кислотою. Відповідний законопроект (№9117) про фортифікації борошна зареєстрований в парламенті 21 вересня.
 
Документом пропонується запроваджувати обов'язкову фортифікацію пшеничного борошна підприємствами поетапно: з потужністю понад 150 тонн зерна на добу - з 1 січня 2020 року; з потужністю від 50 до 150 тонн зерна на добу - з 1 липня 2020 року; з потужністю менше 50 тонн зерна на добу - з 1 січня 2021 року.
 
Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроекту є забезпечення профілактики захворювань і станів, пов'язаних з браком в організмі людини вітамінів, мінеральних речовин і мікроелементів, зміцнення і збереження здоров'я населення, поліпшення демографічної ситуації в Україні шляхом фортифікації борошна.
 
Автори законопроекту зазначають, що більш ніж в 80 країнах світу застосовується один з тривалих і ефективних методів масової профілактики дефіциту фолієвої кислоти - фортифікація (збагачення) нею продуктів регулярного і масового застосування.

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
Николай Сафонов
Потенціал зростання органічного сегменту великий, його частка може досягти 5-10%. Тоді як поки що в Україні на нього припадає це менше 0,1% від загального споживання продуктів харчування. І статися це може в найближчі 5-10 років. Багато що... Подробнее

1
0