Спецможливості
Новини

Через відсутність вологи в ґрунті деяким аграріям довелось припинити сівбу ріпаку

08.09.2022
626
Через відсутність вологи в ґрунті деяким аграріям довелось припинити сівбу ріпаку фото, ілюстрація

Упродовж третьої декади серпня поповнення запасів вологи у ґрунті не відбувалося через відсутність опадів, ґрунт на площах призначених для сівби озимих культур урожаю 2023 року був переважно слабкозволоженим, у багатьох районах східних та південних областей зовсім сухим.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Згідно агрометеорологічного звіту Укргідрометцентру станом на кінець серпня близько 30 % площ були охоплені ґрунтовою засухою, що більше минулорічної. Майже стабільно високою (+24-29 °С), що на 3-5 °С вище середніх багаторічних значень, була температура ґрунту на глибині 10 см на більшій частині території, що зумовлювало на багатьох площах передчасне завершення вегетації бульбокоренеплодів.

Нетипові для кінця серпня умови спостерігалися у західних областях, де відмічалися мало характерні для цього регіону та сезону високі температури повітря та високі температури ґрунту, як на поверхні, так і на глибинах.

Сівба озимого ріпаку, обґрунтовані кліматичні строки сівби якого закінчуються у першій декаді вересня, відбувалася у досить складних умовах, часом припинялася через сухість ґрунту. Лише на невеликих площах західних та північних областей зволоження орного шару ґрунту було задовільним.

Ґрунтові посухи в період осінньої сівби озимих культур, які останніми роками спостерігаються все частіше і на все більших територіях, — одна із основних причин пізнього посіву, затримки розвитку рослин, зрідженості посівів, недостатньої кущистості та вразливості до несприятливих умов перезимівлі.

Проте оптимальні строки для сівби озимих зернових культур на більшій частині території країни припадають на період 13-23 вересня, а зволоження ґрунту за прогнозом ймовірно покращиться у другій половині вересня.

Інтерв'ю
Кукурудза сьогодні є стратегічною культурою, що вирощується майже у всіх кліматичних зонах України. Насичення сівозміни кукурудзою та відсутність системи інтегрованого управління шкідниками сприяють збільшенню кількості шкідників і... Подробнее
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее

1
0