Ціни на пшеницю виросли на підсумках єгипетського тендеру
Єгипетський тендер по закупівлі пшениці активізував біржову торгівлю, тоді як тривалі вихідні в Україні та Росії майже зупинили торгівлю з кінця грудня.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.
Березневі ф’ючерси на пшеницю в Парижі вчора виросли на 1,5 €/т до 7-місячного максимуму 190 €/т або 211,2 $/т на тлі активного експорту пшениці з ЄС та подорожчання чорноморської пшениці, а також за підтримки тендеру в Єгипті.
Посіви озимої пшениці в ЄС, Україні та Росії знаходяться переважно в доброму стані, а прогнози теплої зими не дають підстав турбуватися долею майбутнього врожаю. Активний експортний попит та зростання цін на олійні та фуражні культури піднімають ціни на фізичному ринку.
Ескалація відносин між США та Іраном тримає в напруженні сировинні ринки. Проте вчорашня заява Трампа про те, що США не відповідатимуть на обстріл Іраном американських баз, призвела до зниження цін на нафту та зростання пшеничних котирувань.
Пшеничний ринок підтримують прогнози скорочення площ сівби озимої пшениці в США та подорожчання чорноморської пшениці. Трейдери очікують п’ятничного звіту USDA з прогнозом посівних площ, які поки що аналітики оцінюють у 29,9-32,2 млн акрів, в середньому — 30,6 млн акрів, що стане мінімумом останніх 110 років.
Березневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:
- на 1,10 $/т до 204,52 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
- на 1,75 $/т до 175,40 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
- на 0,27 $/т до 203,90 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
Зростання ціни на чорноморську пшеницю на тендері в Єгипті до 232,23 $/т FOB підтримає ціни на російську та українську пшеницю. На фізичному ринку російську пшеницю з протеїном 12,5% пропонують по 222-226 $/т FOB, тоді як покупці готові платити не більше 216-218 $/т FOB.
Покупець з Тайланду відмовився від закупівлі фуражної пшениці, оскільки найдешевша пропозиція на тендері з поставкою у травні-червні мала ціну 252 $/т CFR, що значно перевищує вартість фуражної кукурудзи.
Низький попит та збільшення пропозицій навесні будуть тиснути на ціни чорноморської пшениці. До того ж посилиться конкуренція з боку пшениці з ЄС, якому до кінця сезону потрібно експортувати ще 18 млн т.