Спецможливості
Новини

Британський Independent розповідає про українську фуа-гру

17.04.2019
1607
Британський Independent розповідає про українську фуа-гру фото, ілюстрація

Після розслідування, яке потрапило до зоозахисної організації «Відкриті Клітки» та набуло масового розголосу, все більше людей почали звертати увагу на проблему насильницького відгодовування на фермах по виробництву фуа-гри. Кадри, які зняв анонім, розлетілися Європою, піднявши обурення у десятків тисяч небайдужих людей. На кадрах, що демонструють жорстокість направлену на тварин для виробництва продукту luxury сегменту - фуа-гра, продукт, який все ще користується попитом у ресторанах та присутній на полицях в супермаркетах. Про це пише propozitsiya.com.

«В Україні є лише один виробник фуа-гра, MХП,  який є найбільшим виробником птиці в країні. Минулого року компанія заявила, що продала 50 тис. тонн фуа-гра, в основному на експорт.

Законодавство про благополуччя тварин забороняє хворобливі та шкідливі методи для отримання продуктів тваринного походження, але свідок сказав, що близько 20 птахів на день загинули від насильства або травм.

Невідомо, чи український фуа-гра потрапляє до Великобританії для реалізації, але достовірно відомо, що  Франція, Нідерланди та Китай її імпортують» - говорить Independent.

Нагадуємо, що мало хто здогадується про реалії промислового вирощування тварин.

Та на задокументованих кадрах добре видно процеси транспортування тварин (птахів жорстоко закидають з вантажівки у клітки), годівлі (металеві труби, змащені моторним маслом, засовують в горло гуски, щоб повністю наповнити шлунок їжею) та інші знущання (травмування та смерті тварин, що полишенні страждати та гнити у купі інших загиблих). Насильницьке годування - стандартна практика на фабриках “фуа-гра”, щоб печінка тварини максимально “погладшала”. Таким чином орган птаха збільшується у 10 разів від стандартного розміру птаха та починає хворіти. У результаті усі тварини на таких птахофермах забиваються, а “жирна печінка” продається як фуа-гра.

В багатьох країнах виробництво фуагри є забороненим. Практика, яку задокументував робітник, можно спостерігати на усіх фабриках з виробництва даного продукту по всьому світі. Український бізнес має відмовитись від підтримки таких тортур тварин.

Відкриті клітки Україна починають інформативну кампанію про методи виробництва фуа-гра. Організацією ініційовано звернення до ресторанів та ритейлерів щодо їхньої відмови від купівлі даного продукту.

Детальніше про кампанію на сайті: https://stopfoiegras.com.ua/

Відео з ферми - https://youtu.be/Jo7PpQcirKQ

Ключові слова: Британия, фуа-гра, Україна

Інтерв'ю
Коротенька замітка на propozitsiya.com про бажання компанії Nestle купувати в Україні сушені овочі досі утримує абсолютний рекорд переглядів на сайті. Прояснити специфіку цього ринку і застосовуваних тут технологій ми попросили... Подробнее
Ів Піке, керівник підрозділу Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні
З бе­рез­ня цьо­го ро­ку підрозділ Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні очо­лив Ів Піке. За до­волі ко­рот­кий час він уже встиг відвіда­ти прак­тич­но всі регіо­ни Ук­раїни та оз­най­о­ми­ти­ся

1
0