Спецвозможности
Агробизнес

Борщ смачніший, якщо в ньому буряк від Bejo

23.11.2022
1465
Борщ смачніший, якщо в ньому буряк від Bejo фото, иллюстрация

Борщ — це візитівка України. Український борщ внесли до культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує охорони. В Україні це назвали перемогою у «борщовій війні» з рф. Компанія «Бейо Україна» не залишилась осторонь цієї події.

Без цієї першої страви жоден українець не уявляє свого раціону харчування. Червоний, солодкий буряк, капуста, морква, цибуля, картопля — основні інгредієнти української страви. Однак до того, як овочі опиняться на полицях магазинів, а потім і на столах господинь, їх потрібно виростити.

Вирощування овочів, так як і зернових культур — справа не з легких. Варто правильно обробити землю, підібрати якісний насіннєвий матеріал, добрива, забезпечити ефективний захист рослин від шкідливих об’єктів, вчасний полив у засушливий період тощо. При цьому варто зважати на особливості вирощування кожного гібриду, погодні умови та інше.

Сімейна справа для людей

Сергій Савченко — аграрій з багаторічним стажем. Ще у 90-х роках він разом із братами вирішив займатися сільським господарством професійно. Зроставши в селі, хлопці добре знали ціну вирощування сільськогосподарської продукції, скільки часу та праці потрібно вкласти. Як і більшість аграріїв-новачків чоловіки починали з нуля. Назбирали паїв у своїх бабусь та дідусів, знайомих, створили агропідприємство і почали вирощувати овочі. Тоді працювали майже вручну, ще не було на підприємстві ні техніки, ні налагоджених ланцюгів збуту продукції. З роками «розкрутилися», закупили обладнання, сільськогосподарську техніку, облаштували сховища, налагодили технологію вирощування. Окрім овочів до сівозміни додали інші сільгоспкультури.

Сергій Савченко, виконавчий директор, ТОВ «АгроУкр», Київська область

З роками я одружився, у мене народилося четверо дітей (три сини і донька). Середній та молодший сини наразі працюють в господарстві. Паралельно навчаються в НУБіП України, один — агроном, інший — Інженер. Донька ще школярка, але також допомагає нам на виробництві, пакує продукцію у сховищі. Дружина теж працює з нами. Так, наша сімейна справа переросла у бізнес, який ми розвиваємо на благо людей та для харчової безпеки України.

Микола Коропатва, представник компанії «Бейо Україна» та Сергій Савченко, виконавчий директор ТОВ «АгроУкр»

Наше господарство ТОВ «АгроУкр» має землі на Київщині та Житомирщині. Обробляємо 1600 га. Понад 20 років займаємося вирощуванням овочів: капуста, буряки столові, морква, цибуля. Наразі з овочів залишили на полях лише капусту та буряки. Крім того, не так давно як овочі, почали вирощувати зернові культури: пшеницю, ячмінь, жито, овес, кукурудзу, а також соняшник, ріпак, сою.

Буряків цього року ми висіяли на площі 24 га, капусту — на 10 га. Раніше ми овочі сіяли на площі не меншій, ніж 50 га, але цьогоріч вирішили суттєво зменшити посіви, війна дуже вплинула. Є проблеми і з розрахунками з боку супермаркетів, бо саме їм ми збуваємо вирощену продукцію. Наприклад, для однієї поставки в мережу супермаркетів ми оформлюємо первинну документацію, вказуємо ціни і постачаємо товар. Супермаркет приймає продукцію і знімає відсотки із суми, які перераховує у фактичну вагу товару та формує остаточну ціну. Дані документи торгова мережа повертає нам, які ми у свою чергу маємо переробити. Ця процедура займає багато часу (від 14 до 30 банківських днів), залежно від вимог договору, за яким працює та чи інша торгова мережа. Тобто, ця тяганина з документами є досить проблематичною для нас, ми не можемо швидко отримати кошти, при цьому маємо в строк сплачувати ПДВ, а люди потребують товару в магазинах.

Якщо буряки, то Bejo

З компанією Bejo ми співпрацюємо давно. Сіємо їхні гібриди столових буряків вже понад п’ятнадцять років. У нас на полі цьогоріч зростали два гібриди «Бейо» — Пабло F1 і Беттоло F1 і вони прекрасні! В нашому регіоні чудово проявляють свої якості. Буряк росте рівномірно, коренеплоди формуються виповнені, від середнього до крупного розміру. Яскраво червоні кулі, дуже солодкі на смак, прекрасно зберігаються (з жовтня до кінця весни наступного року коренеплоди лежать у сховищі без проблем). Такі буряки — це знахідка для кожної господині на кухні. З нього виходить відмінний борщ та інші різноманітні страви. А оселедець під шубою, як завжди, найсмачніший!

Беттоло F1

Гібрид Пабло F1 цього року показує чудові результати. Цей гібрид завжди демонструє завжди високу (цьогоріч — перевищує 60 т/га). Щодо Беттоло F1, то цей гібрид також наділений кращими якостями, соковитий, червоний, коренеплоди, як-то кажуть, один в один, врожайність на рівні  а то краще за показники  Пабло. Взагалі,це показник середньої врожайності буряків у нас в господарстві. Були й рекордні роки, коли збирали за 70 т/га столових буряків.

Ми працюємо за класичною технологією обробітку ґрунту, овочі вирощуємо щороку за вже відпрацьованою схемою, застосовуємо поверхневий полив, якщо засуха, вносимо добрива, боремося зі шкідниками та хворобами вчасно, цього сезону на буряку була навала довгоносика, але ми захистилися, тому нарікань на стан культур, зокрема гібридів Bejo, немає. Погода буває підводить, часті дощі випадають, що заважає доглядати за овочами, змінюються строки збирання, але негативного впливу на гібриди це не справляє. Генетичний потенціал, що закладений в буряках, хороший, тому всі негаразди нівелюються.

Пабло F1

Раніше ми проводили безліч досліджень на полях господарства, закладали демонстраційні ділянки під буряки, капусту та інші овочі, таким чином випробовували гібриди різних насіннєвих компаній. Порівнюючи «за» і «проти» щодо столового буряку ми зупинилися на гібридах Bejo, вони найкращі з кращих: гнучкість у вирощуванні, стабільна врожайність, смакові якості й товарність. Що ще треба?!

Загалом, особливих проблем у вирощуванні буряків не виникає, треба лишень бажання та розуміння для кого і для чого я це роблю, Гібриди як завжди хороші, дуже якісні, головне — мати відповідну техніку (сівалку, збиральний комбайн), також варто поливати культуру і все вийде, врожай буде достойний.

У майбутньому ми плануємо співпрацювати з компанією «Бейо» однозначно. Буряки точно будемо висівати. Щодо інших овочевих я не впевнений, бо потрібно створити багато умов для вирощування, зберігання, а це додаткові витрати. Наразі, в стані війни, зайвих коштів у нас немає.

З овочами підприємства «АгроУкр» знайомі чи не всі українці, адже капуста та столовий буряк із полів господарства представлена на полицях відомих мереж супермаркетів. Так клієнтами підприємства, каже Сергій Савченко, є не лише споживачі магазинів, а і люди із сусідніх міст та сіл. Вони знають про овочеву продукцію «АгроУкр», зокрема і про столові буряки від Bejo, і їдуть на закупи звідусіль.

В. Полевик
v.polevik@univest-media.com

Ключевые слова: Бейо, гібриди, буряк
Интервью
Александр Карпенко, директор по маркетингу и технической поддержке компании «Адама Украина»
Агрохимический рынок в Украине якобы большой и с большим количеством участников, но в то же время все друг друга знают, и события, которые происходят на нем, очень быстро становятся темами для
Осенью 2018-го гипермаркет «Ашан Украина» запускает проект «Фермерские товары» - на полках магазинов будут продаваться продукты, поставленные напрямую украинскими фермерами. О том, как будут выбирать

1
0