Спецможливості
Новини

Без зовнішньої підтримки на відновлення сільського господарства знадобиться до 20 років, – аналітики

14.06.2023
789
Без зовнішньої підтримки на відновлення сільського господарства знадобиться до 20 років, – аналітики фото, ілюстрація

У разі закінчення війни в Україні до кінця поточного року та за умов відсутності будь-якої підтримки ззовні в наступні роки, відновлення виробництва соняшнику, ячменю та пшениці в країні очікується не раніше 2040 року. Такого висновку дійшли аналітики Київської школи економіки за результатами проведеного моделювання, повідомив KSE Agrоcenter.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

До 2050 року, враховуючи поточні світові тенденції ринків зернових та олійних та рівень пошкодження сектора, очікується відновлення виробництва кукурудзи, жита, вівса та ріпаку, а також збільшення секторів пшениці, ячменю та соняшнику, в той час як виробництво сої може значно скоротитись.

«Це означає, що для повернення до довоєнної «сили» українському агро може знадобитись до 20 років», – констатували експерти.

Також прогнозується, що площі під зерновими та олійними культурами в Україні досягнуть довоєнного рівня (24 млн га та 9 млн га відповідно) до 2030 року, а до 2050 року сумарно можуть скласти 37 млн га.

«Кукурудза, пшениця та ячмінь залишаться основними культурами в Україні до 2050 року. При цьому очікується, що кукурудза набуде значно більшого значення порівняно з пшеницею та ячменем та буде займати 8 млн га земель, тоді як пшениця – 5,3 млн га, а ячмінь – 3 млн га», – ідеться в прогнозі.

Серед олійних культур основним, на думку експертів, лишиться соняшник. Площі під ріпаком за цей час можуть збільшитися, тоді як під соєю можуть різко скоротитися. Але загальна площа олійних культур збільшиться завдяки скороченню посівів зернових, овочевих та технічних культур.

Інтерв'ю
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее
З лютого цього року підрозділ Crop Science компанії «Байєр» в Україні очолив Франк Хатке, який водночас займає посаду керівника регіонального маркетингу в країнах Центральної та Східної Європи і нещодавно приїхав у нашу країну з Польщі.... Подробнее

1
0