Аудиторський лікнеп: який офшор вибрати агропідприємству?
У кожної офшорної або низькоподаткової зони є свої особливості, причому від того, чим компанія займається, повинен залежати офшорний порт приписки підприємства. Про це пише propozitsiya.com за матеріалами журналу Landlord.
Видання стверджує, що агрохолдинги воліють реєструватися в Швейцарії чи Нідерландах - країнах із добре прописаним законодавством про холдинги.
Важливі для українських агрокомпаній податкові ставки країнах реєстрації. Зокрема, в Естонії сплачується податок тільки на отриманий прибуток і скасований на те, що реінвестується. «Тобто, якщо отриманий прибуток реінвестується в бізнес, то податок нульовий», — говорить старший партнер К.А.С.Групп Володимир Гаркуша.
До низькоподаткових зон спікер також відносить Болгарію та Угорщину, де податок на прибуток не перевищує 10%.
Зростає попит на компанії, що зареєстровані на Мальті. В цій державі податок на прибуток становить 35%, проте протягом року акціонеру компанії відшкодовується близько 95% сплачених податків. Головна особливість такої компанії в тому, що вона повинна активно вести господарську діяльність. Якщо це буде компанія, що просто отримує дивіденди, то податок залишиться незмінним — 35%.
Румунія цікава бізнесу тим, що місцеві банки відкривають рахунки нерезидентним компаніям. Так, в Україні можна також відкрити рахунок нерезидентної компанії, але він буде не торговим — або в цінних паперах, або емісійний рахунок.
Самим респектабельним офшором К.А.С.Групп називає Гонконг. Його головними особливостями є: високий коефіцієнт ліквідності фінансових ринків, прозорість законодавства та дотримання визнаної в світі фінансової політики. Крім того, послуги надаються офшорною зоною Гонконгу, включають у себе офшорний банкінг, фінансовий факторинг, а також юридичний, фінансовий і управлінський консалтинг.