Спецможливості
Новини

Американські вчені розробили новий тест на визначення насиченості ґрунту азотом

18.04.2020
1103
Американські вчені розробили новий тест на визначення насиченості ґрунту азотом фото, ілюстрація

Новий тест дає можливість точніше визначити ступінь насиченості ґрунту азотом за хімічним та біологічним показником.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrinews-pubs.com.

Нове дослідження, яке проводилося в рамках співпраці науковців, дозволяє отримати більш точні рекомендації щодо внесення азотних добрив, тим самим, дозволяючи аграріям заощадити на підживленні. Окрім цього, більш точне внесення азотних добрив сприятиме зменшенню шкоди навколишньому середовищу.

Основна проблема, яка виникала при використанні традиційних хімічних тестів ґрунту, полягала в тому, що вони вимірювали лише рівень азоту в формі, придатній для негайного використання рослинами без урахування потенціалу біомаси, мікроорганізмів, здатних виробляти додатковий азот протягом певного проміжку часу.

Щоб вирішити дану проблему, науковець Маршалл Макденіел і його команда використовували 30 біологічних і хімічних тестів ґрунту для пошуку кращого тесту, а також комбінації тестів, здатних дати найбільш точні рекомендації для 56 експериментальних ділянок.

Відібрані варіанти протестували через алгоритм штучного інтелекту. Це дозволило отримати оптимальні комбінації тестів, що включають у себе два види тесту:

  • хімічний тест — вимірює рівень азоту;
  • біологічний тест — вимірює кількість азоту, що вивільняється в ґрунті мікробами протягом 14-денного інкубаційного періоду при оптимальних показниках вологості й температури.

Нові тести за своєю точністю перевершили старі аналоги, дозволивши скоротити випадки надмірного або недостатнього внесення азотовмісних добрив на 40%.

За словами вченого, біологічні тести набрали популярність за останні десятиліття. Проблема нового тесту - в необхідності дотримання 14-денного інкубаційного періоду, а це не кожен аграрій захоче виконувати. Тому команда Макденіел далі продовжуватиме дослідження, спрямовані на створення експрес-тесту.

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее

1
0