Спецможливості
Новини

Американці розробили технологію, що дає змогу суттєво збільшити прибутковість переробки соняшника

21.09.2018
1597
Американці розробили технологію, що дає змогу суттєво збільшити прибутковість переробки соняшника фото, ілюстрація

«Ми спробували використовувати метод електростатичної сепарації борошна з насіння олійних культур. Це стало темою нещодавніх досліджень багатьох вчених. Суть процесу полягає в тому, що макуха насіння соняшнику розмелюють і піддають електростатичній сепарації. Абсолютне збільшення вмісту протеїну становить понад 18% (з 30% до 48%)», - поділився досвідом Кайл Флінн, директор з розвитку бізнесу, ST Equipment & Technology, США у своїй презентації «Технології максимізації вмісту протеїну в шроті соняшнику», в рамках VI Міжнародній конференції «Black Sea Oil Trade-2018» в Києві, пише propozitsiya.com з посиланням на «УкрАгроКонсалт».

На ринку переробки олійних культур все більшої популярності набирає протеїнове борошно, яке використовують для годування в тваринництві. Саме завдяки високому вмісту протеїну великим попитом користується соєве борошно. Соєве борошно має високий вміст протеїну і амінокислот, що забезпечує їй цінову перевагу в порівнянні з іншими видами борошна з олійного насіння.
 
Завдяки своїм перевагам соєве борошно дорожче на $175 за тонну в порівнянні з борошном з насіння соняшнику, але в той же час 90% цього продукту зроблено з ГМ-сої. Тому дослідники почали вивчати можливість збільшення кількості протеїну в борошні з соняшнику.
 
Такі інноваційні розробки дозволять збільшити прибутковість на переробці соняшнику: якщо діюча схема переробки соняшнику (насіння закуповуються за ринковою ціною і переробляються на цінну олію і малоцінне борошно) дає в середньому $ 94/т насіння, то процес збагачення борошна протеїном методом STET дає чистий прибуток на рівні $ 118/т насіння.
 
«Процес STET є повністю сухим, не енергомістким і простим. Отримане таким способом борошно соняшнику не містить ГМО, але має такий же зміст протеїну, що і соєве борошно», - зазначив Кайл Флінн.

Інтерв'ю
Використання теплогенераторів на альтернативному виді палива під час сушіння зернових є питанням номер один серед власників фермерських і навіть промислових елеваторів. Наразі вже багато агропідприємств переобладнали свої зерносушильні... Подробнее
Сергій Риженко — голова фермерського господарства «Вітчизна-Тиниця», що розміщене на Чернігівщині, неподалік від Бахмача. Нині його фермерське господарство — одне з найпрогресивніших у регіоні. Тут, незважаючи на несприятливі погодні умови... Подробнее

1
0