Агролайфхак: яка технологія обробки грунту найбільш економна?
![Правильна обробка землі - це найважливіша складова отримання хорошого врожаю Агролайфхак: яка технологія обробки грунту найбільш економна? фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/obrabotka.jpg?itok=KxMf3uo1&v=1706418571)
Досвідчені агрономи стверджують, що правильна обробка землі - це найважливіша складова отримання хорошого врожаю. Про те, яку технологію обробки краще всього вибирати з точки зору економії коштів, розповів Микола Малярчук, доктор с.-г. наук, головний науковий співробітник відділу зрошуваного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН в інтерв'ю propozitsiya.com.
За його словами, під зернові колосові це поверхнева (6-8 см) і дрібна (12-14 см) безвідвальна обробка з використанням легких дискових знарядь для поверхневої та важких дискових борін - для дрібної.
Під просапні культури (соняшник, кукурудза, сорго) - проводити безвідвальну обробку на глибину 16-24 см і 1 раз за ротацію сівозміни під чорний пар - обробку з обертанням пласта на глибину орного шару і під просапні культури також 1 раз під час ротації лугування на 38 -40 см. Останнє допоможе зруйнувати плужну підошву.
У сівозмінах на зрошуваних землях при вирощуванні овочевих культур - томатів, моркви, цибулі та картоплі, а також цукрових буряків зазвичай доцільно проводити глибоку основну обробку з обертанням пластів.
Під кукурудзу, сою, соняшник можна застосовувати глибоке чизельне розпушування, під пшеницю озиму, ячмінь озимий та ячмінь з підсівом люцерни - дрібне дискове розпушування. А під проміжні післяжнивні посіви проса, гречки, однорічні злакові-бобові суміші і кукурудзу на зелений корм можна проводити сівбу в попередньо необроблений грунт при використанні спеціальних сівалок для прямого посіву.
Більше інформації - в статті.