Спецможливості
Новини

Агрофірма на Полтавщині відмовилась від газу і перейшла на біопаливо

14.12.2019
870
Агрофірма на Полтавщині відмовилась від газу і перейшла на біопаливо фото, ілюстрація

 

На Полтавщині агрофірма відмовилась від газу і перейшла на соняшниково-кукурудзяне біопаливо власного виробництва. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ecotown.com.ua.

У Петрівцях (Полтавська область) агрофірма “Астарта Прихоролля” опалює виробничі приміщення паливними пелетами та брикетами з відходів соняшника та кукурудзи.

Компанія запустила виробництво біопалива та відмовилась від природного газу три роки тому.

Цех з виготовлення пелет та брикетів із сільськогосподарських відходів запустили батько й син — Віталій та Станіслав Шумейки, які дали нове життя екструдеру, облаштували дві лінії та налагодили виробництво.

«Вирішили утилізувати рослинні рештки, виробляючи паливо, — пояснює Віталій Шумейко. — Пелети призначені для автоматичних котлів, брикети — для потужних твердопаливних».

Щорічно виробничий підрозділ “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” переробляє близько 300 тонн відходів рослинництва, зокрема, соняшника та кукурудзи.

Сировину просіюють, подрібнюють, а потім пресують. Із форми, яка потрапляє на конвеєр, випаровують вологу. Далі готові пелети та брикети потрапляють у контейнери, де зберігаються до завантаження і розвезення по виробничих підрозділах.

«Виробництво пелет і брикетів продовжується упродовж опалювального сезону, тому що всі підрозділи “Астарти Прихоролля” перейшли на це паливо, — пояснює директор виробничого підрозділу “імені Іваненка” ТОВ “Астарта Прихоролля” Олександр Назаренко. — Від газу відмовилися: у Петрівцях — вже третій рік, на інших підрозділах — другий рік. Це економічно вигідно».

«Якщо буде попит і стане вигідно виробляти його на продаж, плануватимемо закупівлю нової установки, щоб збільшити обсяг виробництва», — наголошує Олександр Назаренко.

 

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0