Агродрони залишать сезонних працівників без роботи
![Агродрони залишать сезонних працівників без роботи фото, ілюстрація](https://propozitsiya.com/sites/default/files/styles/580x/public/news/agrodron.jpg?itok=RpBifdzZ&v=1706690745)
Все роботизоване обладнання створене для того, щоб полегшувати роботу, ефективно використовувати час та автоматизувати ці процеси, якщо їх можна автоматизувати. Тобто на людині залишається питання відповідальності за процес, а саму роботу робить робот чи дрон, розповів Валерій Яковенко, співзасновник та керуючий партнер компанії Drone UA.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.
«Ми вже бачимо, як роботизація впливає на агровиробничі процеси. І що молоде населення повертається до регіонів для того, щоб почати працювати у полі, використовуючи сучасні технології. Вже помітний тренд — дедалі більше українських агровиробників починають працювати з новітніми технологіями. Вони на власному досвіді бачать, що інвестиції у використання дронів окупаються дуже швидко, іноді навіть під час одного сезону, а іноді навіть за 1 політ чи 1 внесення ЗЗР.
Тому це однозначне полегшення для бізнесу. А якщо ми порівнюємо купівлю дрону/робота чи найму сезонних працівників, то я хочу сказати, що економічно вигідніше, і глобальний світовий тренд — наймати сервіси», — каже Валерій Яковенко.
Роботизація вирішує низку питань, по-перше, питання кадрового ресурсу, питання капітальних інвестицій, тому що йде трансформація на сервісну модель, виходить додатковий урожай, економиться вода, економиться паливо, відбувається економія внесення ЗЗР, тому що їх можна вносити менше, і фактично це позитивний вплив на економічну складову агробізнесу за допомогою робототехніки.
Валерій Яковенко звертає увагу на те, що в Україні найбільш лояльне законодавче та правове поле у технологіях використання дронів, і це, напевно, одна з причин, чому Україна знаходиться попереду у використанні та інтеграції таких технологій.