Спецможливості
Новини

Агродрони залишать сезонних працівників без роботи

17.09.2022
766
Агродрони залишать сезонних працівників без роботи фото, ілюстрація

Все роботизоване обладнання створене для того, щоб полегшувати роботу, ефективно використовувати час та автоматизувати ці процеси, якщо їх можна автоматизувати. Тобто на людині залишається питання відповідальності за процес, а саму роботу робить робот чи дрон, розповів Валерій Яковенко, співзасновник та керуючий партнер компанії Drone UA.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Ми вже бачимо, як роботизація впливає на агровиробничі процеси. І що молоде населення повертається до регіонів для того, щоб почати працювати у полі, використовуючи сучасні технології. Вже помітний тренд — дедалі більше українських агровиробників починають працювати з новітніми технологіями. Вони на власному досвіді бачать, що інвестиції у використання дронів окупаються дуже швидко, іноді навіть під час одного сезону, а іноді навіть за 1 політ чи 1 внесення ЗЗР.

Тому це однозначне полегшення для бізнесу. А якщо ми порівнюємо купівлю дрону/робота чи найму сезонних працівників, то я хочу сказати, що економічно вигідніше, і глобальний світовий тренд — наймати сервіси», — каже Валерій Яковенко.

Роботизація вирішує низку питань, по-перше, питання кадрового ресурсу, питання капітальних інвестицій, тому що йде трансформація на сервісну модель, виходить додатковий урожай, економиться вода, економиться паливо, відбувається економія внесення ЗЗР, тому що їх можна вносити менше, і фактично це позитивний вплив на економічну складову агробізнесу за допомогою робототехніки.

Валерій Яковенко звертає увагу на те, що в Україні найбільш лояльне законодавче та правове поле у технологіях використання дронів, і це, напевно, одна з причин, чому Україна знаходиться попереду у використанні та інтеграції таких технологій.

Інтерв'ю
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее

1
0