Спецможливості
Новини

Аграрії Сумщині не поспішають впроваджувати органічне землеробство

17.01.2017
1493
Аграрії Сумщині не поспішають впроваджувати органічне землеробство фото, ілюстрація
Органічні сільгосппродукти на внутрішньому ринку нині взагалі не затребувані, їх виробництво вимагає значної кількості ручної праці, а собівартість виходить дуже високою

Сільгоспвиробники Сумщини не поспішають впроваджувати органічні технології. В області діє механізм відшкодування частини витрат на на цю справу, але наданими можливостями скористалися не так уже й багато фермерів, оскільки вважають, що шкурка не варта вичинки. Про це розповіли самі фермери, повідомляє propozitsiya.com з посиланням на golos.com.ua.

Кожен, хто вирішить зайнятися органічним сільгоспвиробництвом, має придбати відповідний сертифікат. Половину витрат покриють з обласного бюджету, але загальна сума компенсації для одного підприємства не повинна перевищувати 15 тис. грн на рік. Гроші невеликі, а мороки чимало, кажуть аграрії.

За словами фермера з села Слобода Буринського району Віктора Ладухи, сільгоспвиробники не довіряють державі. Вони вже кілька разів обпеклися і впевнилися в думці: якщо влада просто так дає гроші, опісля вона обов’язково забере їх сторицею. "Хоча немає жодних сумнівів, що за органічним сільгоспвиробництвом - майбутнє. На чисті від "хімії", високоякісні, але недорогі продукти харчування вже давно чекають жителі українських міст", - додає він.

Фермер із села Мала Корчаківка Сумського району Володимир Грек зазначає, що органічне землеробство нині подається обласною владою як якесь ноу-хау. Він придбав свідоцтво виробника органічних сільгосппродуктів ще 3-4 роки тому. Алеза цей час дійшов висновку, що органічні сільгосппродукти на внутрішньому ринку нині взагалі не затребувані, їх виробництво вимагає значної кількості ручної праці, а собівартість виходить дуже високою.

В.Грек зазначає: щоб ризикувати і "вкладатися" в такий бізнес, треба мати ресурси, а переважна більшість наших фермерів нині намагаються просто вижити. Щоб виростити чисті від "хімії" овочі, треба щонайменше три роки не вносити у ґрунт мінеральні добрива та не використовувати хімічних засобів захисту рослин. До того ж бажано, щоб "хімію" не використовували і сільгоспвиробники на сусідніх полях. Потрібно багато органічних добрив, яких сьогодні також ніде взяти, бо згорнули тваринницьку галузь.

"Якщо ж я якимсь дивом не "здохну", а все-таки отримаю непоганий врожай, виникне проблема реалізації органічних сільгосппродуктів за кордон, бо на внутрішньому ринку за такої собівартості покупців не знайдеш. Ось такий досвід", - розповів фермер. До речі, торік В.Грек отримав непоганий урожай звичайної, а не "суперчистої" картоплі. Але йому за овоч запропонували оптову ціну, нижчу від собівартості. Тож віддав ту картоплю безплатно до дитячих закладів.

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Ігор Чечітко, директор компанії  HZPC Ukraine
Після того, як запрацювала Угода про вільну торгівлю з ЄС, низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді,

1
0