Спецможливості
Новини

13 несподіваних фактів про тваринництво України

07.09.2017
12026
13 несподіваних фактів про тваринництво України фото, ілюстрація
Чомусь ніхто не називає нашу країну, в якій так добре розвинене сільське господарство, фермою Європи

Україну називають житницею Європи. Але чомусь ніхто не називає нашу країну, в якій так добре розвинене сільське господарство, фермою Європи. Про наше тваринництво зазвичай говорять мало - це не популярна тема, тому що результати в цій галузі значно гірші, ніж хоча у тому ж рослинництві, пише propozitsiya.com за матеріалами businessviews.com.ua.

1. З 1991 року поголів'я тварин знизилося катастрофічно. Кількість великої рогатої худоби і овець з козами знизилося майже в 7 разів, а свиней - в 3 рази.

2. Фактично наше тваринництво - це птахівництво. Вирощування птиці займає 94% в структурі тваринництва.

3. Компанії змогли серйозно наростити виробництво курятини. Її вистачає навіть на експорт. Якщо подивитися, що за м'ясо Україна поставляє в Європу, то в основному це буде курятина.

4. Свинарям доводиться складніше. Динаміка зростання поголів'я свиней не така вражаюча, як курятини. У 2012 році свинарям серйозно завадила спалах африканської чуми свиней, а з 2015 року вона б'є по галузі регулярно.

5. Африканська чума позбавила свинарство 214 млн грн або $8 млн. З огляду на рентабельність галузі, це дуже велика сума.

6. Найважче виробникам великої рогатої худоби. З 1991 року поголів'я стабільно падає.

7. Собівартість вирощування ВРХ, навпаки, зростає. Вирощувати велику рогату худобу значно дорожче, ніж інших тварин.

8. Велика рогата худоба - нерентабельний бізнес. Молокозаводи не можуть підвищити ціну, за якою купують молоко, інакше в магазині воно буде занадто дорогим.

Більше половини корів знаходиться у населення, і ці корови дають молоко поганої якості, тому що доїння відбувається не сучасними доїльними апаратами, а вручну, умови вирощування корів, їх харчування теж знижують якість молока. В основному таке молоко годиться тільки для того, щоб вилити його в канаву.

Змінити ситуацію складно: переобладнати колгоспи під фермерські господарства довго і дорого. Крім того, потрібна земля під вирощування корму для корів, а в птахівництві та свинарстві такої необхідності немає.

9. Від держави допомоги чекати не варто. На підтримку тваринництва ми витрачаємо всього 210 млн грн, а половина всіх аграрних дотацій йде на підприємства, що спеціалізуються на птахівництві. Підтримувати галузь, у якій і так все цілком добре, - нісенітниця. Якщо вже є підтримка, то краще б підтримали виробників свинини і великої рогатої худоби.

10. У результаті у виграші виробники курятини

Падіння доходів населення, постійне подорожчання яловичини та свинини, а також низька собівартість роблять виробництво птиці найпривабливішим для бізнесу.

11. Яєць - багато. Яйцями Україна могла б протягом року прогодувати кожного жителя Австралії, Австрії і Швейцарії разом узятих.

12. І вовни - хоч поля стели. Точніше, 72 футбольних поля. Саме на таку кількість вистачило б виробленої в Україні вовни, якби хтось задумав застелити їй футбольні поля замість того, щоб виростити на них траву.

13. Експорт виноградних равликів з України за останні кілька років виріс в 108 разів.

Ключові слова: тваринництво

Інтерв'ю
Голова асоціації «Укрцукор», голова ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також лідер низки громадських асоціацій Андрій Дикун у ході І Міжнародного конгресу для виробників і переробників цукрових
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів

1
0