Спецможливості
Агрохімія

Ґрунтовий гербіцид із унікальними властивостями

23.03.2020
9127
Ґрунтовий гербіцид із унікальними властивостями фото, ілюстрація

Захист культурних рослин від шкодочинної дії бур’янів є одним із головних агрозаходів протягом вегетації культурних рослин. Адже неналежний догляд за посівами та нехтування операціями зі знищення й контролю бур’янів можуть призвести до значного недоотримання врожаю або навіть до повної його втрати.

 

На ринку представлено чимало ґрунтових гербіцидів. Користуються популярністю як оригінальні продукти, так і дженерики. Але всі вони мають низку негативних нюансів застосування, які змушують аграріїв упроваджувати в сівозміну менш прибуткові культури, проте стійкі до післядії гербіцидів, що були використані попереднього виробничого сезону.

Наступне питання, яке хвилює аграріїв, — це зменшення впливу гербіцидів на саму культурну рослину протягом її вегетації. Адже він може бути доволі відчутним і особливо гостро проявлятися за випадання надмірної кількості опадів, коли ґрунтові гербіциди промиваються в глибші шари ґрунту. В окремих випадках це явище пригнічує розвиток культури і може навіть знищити посіви.

Тож пошук нових продуктів зі зменшеною негативною дією та післядією на культуру не припиняється ні на хвилину. Водночас залишається актуальним природне бажання аграріїв мати можливість контролю широкого спектра бур’янів.

Вирішити такі нагальні питання сільгоспвиробникам допоможе продукт від бельгійської компанії «Белхім Кроп Протектшен Н.В.» — високоефективний ґрунтовий гербіцид Проман® 600 SC, КС, в ефективності якого вже встигли переконатися на практиці вітчизняні аграрії.

 

Нут та соняшник «схвалюють» Проман® 600 SC, КС

Віктор МенченяХоча державної реєстрації для застосування на нуті препарат Проман® 600 поки що не має (наразі перебуває в процесі реєстрації), він уже показав свою ефективність і на цій культурі. Віктор Менченя, керівник Добровеличківського відділення компанії «Ерідон», заклав досліди з використання цього препарату у своєму районі та отримав перші позитивні результати, які не можна залишити поза увагою.

— На полях із невеликою кількістю пожнивних решток раджу вносити ґрунтовий гербіцид Проман® 600, проте слід враховувати біологічні особливості нуту: від появи сходів його рослин і до повного закриття міжрядь проходить від 45 до 50 діб. Своєю чергою, процес гілкування рослин розпочинається через 27–32 доби, і саме до цього періоду потрібно стримувати бур’яни. Тому, щоб подовжити дію препарату Проман® 600, слід вносити його безпосередньо перед появою сходів. Справа в тому, що, залежно від температури навколишнього середовища, насіння нуту може сходити в часовому проміжку від десяти днів до трьох тижнів. Тому до сходів економічно доцільно провести декілька боронувань. Таким чином, знаючи біологічні особливості нуту та вносячи препарат безпосередньо перед появою сходів, ми подовжуємо дію препарату на три тижні порівняно з його внесенням відразу після висівання.

Із ґрунтовим гербіцидом Проман якісний захист від бур’янів упродовж вегетації забезпеченийНорма внесення Проман® 600 становить від 2,8 до 3 л/га залежно від умісту гумусу в ґрунті (що більший рівень гумусу, то, відповідно, більша норма внесення препарату). Проте найголовніше, що цей ґрунтовий гербіцид не справляє післядії, відмінно працює по всіх видах щириці, крім того, йому властива реактивація (в разі внесення по сухому ґрунту препарат відновлює свою роботу за надходження навіть незначної вологи). Залежно від норми використання цього ґрунтового гербіциду, є можливість обійтися без унесення грамініцидів проти злакових бур’янів. Зі свого досвіду можу сказати, що дія препарату, порівняно з іншими ґрунтовими гербіцидами, дещо незвична (це помітно навіть візуально). Адже після появи сходів рослини бур’янів починають живитися, всмоктують препарат і лише потім засихають.

Відмінні результати також отримано і за використання препарату на посівах соняшнику: такий злісний і поширений бур’ян нашого регіону, як амброзія, гербіцид стримував на 100%. Якщо соняшник вирощують за класичною технологією, то використання Проману® 600 є найкращим рішенням у боротьбі з амброзією. Рекомендації щодо застосування — аналогічні за використання його на нуті: внесення перед появою сходів культурної рослини (в рекомендованій нормі, яку коригують залежно від вмісту гумусу). Далі — насолоджуємось сходами та розвитком культури!

 

Картопля теж дає «добро» на Проман® 600 SC, КС

Валентин ПлаксяСТОВ «Плато» (Броварський р-н, Київська обл.) обробляє 580 га, на яких, окрім звичних для більшості аграріїв зернових культур, також вирощує продовольчу та насіннєву картоплю. А остання, як і більшість овочевих культур, потребує до себе ретельної уваги в плані догляду та, особливо, захисту від бур’янів.

«Торік площа під картоплею становила 140 га, і на 110 із них було застосовано новий препарат Проман® 600. Його головною особливістю є 100%-ва дія на практично всі наявні на наших полях бур’яни, в яких проявлялася резистентність до раніше використовуваних ґрунтових гербіцидів», — говорить Валентин Плакся, керівник СТОВ «Плато».

Технологія виробництва картоплі в господарстві передбачає вирощування бульб у гребенях, що в разі використання ґрунтового гербіциду не дає змоги провести його загортання. Проте з Проман® 600 цих труднощів немає: якщо вносити його у відносно вологий ґрунт, як зазначає пан Валентин, то цього й не треба. А це ще один позитивний момент: не потрібно проводити додаткового механічного обробітку ґрунту. Також пан Валентин відмічає м’яку дію препарату як на культуру поточного року вирощування, так і наступну в сівозміні.

Важливо й те, що Проман® 600 працює навіть за невеликої вологості ґрунту та активно проявляє здатність до реактивації. «До знайомства з цим гербіцидом поняття “реактивація”, тобто повторна дія препарату навіть після незначного зволоження ґрунту, для мене було маловідоме. Але після першого року використання я побачив, що це дуже корисна властивість препарату, особливо якщо враховувати суттєві зміни клімату в бік посухи. Взагалі, для ефективної дії ґрунтових гербіцидів вологість ґрунту є визначальним фактором. Проман® 600 і так ефективно працює за значно меншої вологості ґрунту, та навіть у разі пересихання останнього препарат все одно не втрачає своїх властивостей і за випадання незначної кількості опадів (або навіть роси) знову починає працювати. Тому на полях, де застосували Проман® 600, можна спостерігати картину часткової появи сходів бур’янів і подальшу їхню загибель, що дає змогу тримати поле чистим від бур’янів практично до самого збирання основної культури», — говорить Валентин.

Щодо бур’янів, то головною вимогою фермера був контроль амброзії, із якою препарат відмінно впорався. «Він «м’який» щодо основної культури і нещадний до бур’янів. Цього року ми вносили препарат нормою 2 л/га (щоправда, на мій погляд, потрібно було її дещо збільшити). Адже на фоні того, що ефективність контролю амброзії, однорічних дводольних бур’янів була стовідсотковою, такі бур’яни, як мишій сизий, плоскуха, щириця звичайна значно пригнічувалися, але повністю не були знищені. Тому наступного року за рекомендаціями виробника збільшимо норму до 2,5 л/га», — коментує пан Валентин.

Враховуючи позитивний тогорічний досвід використання препарату на картоплі, цього року фермер також застосовуватиме його на цій культурі. А ще близько 60 га соняшнику також буде під захистом Проман® 600. «Власного досвіду використання препарату Проман® 600 на соняшнику не маю. Втім, із урахуванням позитивного досвіду його застосування на картоплі та відгуків колег-фермерів однозначно впевнений у його ефективності також і на цій культурі», — підсумовує Валентин.

 

Карта продукту

Проман® 600 містить діючу речовину метобромурон, 600 г/л, і належить до хімічної групи похідних фенілсечовини. Це досходовий системний гербіцид для захисту посівів соняшнику, сої та картоплі від однорічних дводольних та деяких злакових бур’янів.

 

Головні переваги:

контроль амброзії полинолистої та гірчаків;

нефітотоксичний щодо культури;

менш вимогливий до вологості ґрунту;

має унікальну властивість реактивації;

можна використовувати на піщаних ґрунтах та без обмежень у сівозміні;

ідеальний партнер для бакових сумішей.

 

А. Сухина

a.sukhina@univest-media.com

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее

1
0