Спецможливості
Технології

Агроцентри “Сингенти”: кожному регіону — ефективне господарювання

06.10.2008
854
Агроцентри “Сингенти”:  кожному регіону —  ефективне господарювання фото, ілюстрація

У червні відбулося урочисте відкриття нового сезону роботи Агроцентрів компанії “Сингента”. Першим відкрився Агроцентр у селищі Радсад, що на Миколаївщині, де найближчим часом  почне працювати “Садова академія”. Мета її створення — організувати пункт сигналізації та прогнозування і навчальний центр із сучасних технологій захисту садів та виноградників. Над її створенням працюють представники компанії “Сингента”, ІЗР, аграрна академія наук, Садвинпром.

Садова академія
У червні відбулося урочисте відкриття нового сезону роботи Агроцентрів компанії “Сингента”. Першим відкрився Агроцентр у селищі Радсад, що на Миколаївщині, де найближчим часом  почне працювати “Садова академія”. Мета її створення — організувати пункт сигналізації та прогнозування і навчальний центр із сучасних технологій захисту садів та виноградників. Над її створенням працюють представники компанії “Сингента”, ІЗР, аграрна академія наук, Садвинпром.
Урочисте відкриття Агроцентру розпочалося з привітання директора Миколаївського Садвинпрому пана Філіповича, який наголосив на важливості створення навчального центру на базі СТОВ “Радсад”, оскільки фітомоніторинг, який тут здійснюватиметься, стане базовим для Миколаївської області. Адже останнім часом склалася непроста ситуація із захистом плодових насаджень та виноградників. Насувається загроза бактеріального раку винограду через завезення імпортного садивного матеріалу з латентною формою захворювання, яке прокидається через кілька років. Шлях до вирішення цієї проблеми — використання ЗЗР. Брак спеціалізованих кадрів у державних структурах, а саме вірусологів, ентомологів, не дає змоги вчасно прореагувати на появу шкідників та хвороб. За висловлюванням Жана Андре Фабра, яке навів директор Інституту захисту рослин Віталій Федоренко, “маленький черв’ячок куштує яблуко першим за господаря… титан переможений пігмеєм”. Тому на базі Радсаду створено опорний пункт, фахівці якого будуть збирати й накопичувати дані про грунти, кліматичні зміни, сорти і вчасно надаватимуть виробничникам поради щодо необхідності проведення відповідних агротехнічних заходів. Це стало можливим завдяки метеостанції та класичним прийомам феромоніторингу. До речі, компанія “Сингента” забезпечує своїх клієнтів феромонними пастками для проведення моніторингу і визначення оптимальних строків обробок, що дає можливість підвищити ефективність використання препарату і скоротити кількість обробок. Професор В. Дрозда нагадав також про позитивний ефект від використання гормональних препаратів для боротьби з яблуневою плодожеркою.
Олександр Лапа, директор відділу продажів компанії “Сингента”, загострив увагу присутніх на нагальній потребі використання сучасних технологій, для того щоб мати сталі добрі врожаї за оптимальних витрат і вистояти у конкурентній боротьбі із польськими, голландськими, іспанськими виробниками фруктів на європейському та вітчизняному ринках, яка розпочнеться незабаром у зв’язку зі вступом України в  СОТ.
Але самих лише новітніх технологій недостатньо — для того, щоб мати здоровий сад і добрий урожай, слід проводити боротьбу з шкідливими організмами.
Візьмемо, для прикладу, паршу. Для боротьби з нею використання одного препарату буде недостатнім. Потрібно проводити першу обробку контактним або контактно-проникним препаратом (мідьвмісні чи Хорус), другу обробку — аналогічно. Третю обробку слід проводити в конідіальній стадії розвитку інфекції системним фунгіцидом триазолової групи, наприклад, Скором 250 ЕС, к.е., а потім контактними та контактно-проникними препаратами. Наступні обробки слід здійснювати чергуванням стробілуринів та триазолів. Таким чином ми забезпечуємо профілактику, лікування та викорінення хвороби.
Борошниста роса боїться сірковмісних препаратів, таких як новий препарат Тіовіт Джет 80 WG, в.г., який, на відміну від інших, має досить великий ступінь розчинності у воді, не дає осаду і, відповідно, має меншу норму витрати. Також проти борошнистої роси добре працюють препарати з групи триазолів. Одним із найкращих препаратів цієї групи є Топаз 100 ЕС, к.е.
Моніліоз є ще однією з широко розповсюджених хвороб садових культур і викликає гниття яблук. Особливо сильно уражуються плоди після граду, сильного вітру, коли на плодах кісточкових утворюються мікроранки, які стають “воротами” для інфекції. Тому, щоб запобігти гнилі, сад обов’язково слід обробити системними фунгіцидами, такими як Хорус 75 WG, в.г. Його також рекомендують для останньої обробки зимових сортів яблук, щоб запобігти ураженню під час зберігання.

Радіон Хирлюк, директор ФГ “Хирлюк і Ко”

Виробникам ягід, особливо суниці, дошкуляє ураження плодів сірою гниллю, а отже, втрата товарного вигляду. Щоб зберегти таку ніжну продукцію, “Сингента” рекомендує за 7 днів до збирання обробити ягоди препаратом Світч 62,5 WG, в.г. Препарат запобігає розвитку сірої гнилі, борошнистої роси на суниці. Та ще й, до того ж, ягоди довго зберігають товарний вигляд після збирання.

Агрономічний аншлаг на Донбасі
На Донеччині — в регіоні, здавна знаному своєю промисловістю, — мають і неабиякі аграрні традиції. Тутешні агрофірми здебільшого являють собою сучасні агроформування, що не цураються нових технологій, оперативно реагуючи на виклики часу. Невипадкова у цьому краю териконів і футбольних чемпіонів й популярність компанії “Сингента”, адже світовий лідер у царині засобів захисту рослин здатен запропонувати своїм клієнтам ту технологію, з якою можна перемагати. Відтак природно, що Агроцентр “Сингента — Агрозахист Донбас” у Красноармійському районі Донецької області збирає агрономічні аншлаги.
Володимир Литвиненко, заступник директора відділу продажів: “На донецькій землі наша компанія працює вже давно. Завдяки нашим технологіям, тут успішно вирощують таку культуру, як сорго, яка є прийнятною для зони недостатнього зволоження. На цій культурі в нас є повна технологія захисту. Для захисту

Олександр Штанько, директор ТОВ “Артема, 9”

культури від дії гербіцидів насіння сорго обробляємо антидотом виробництва “Сингенти”. Крім сорго, тут, на Донеччині, ми хочемо показати технології захисту озимої пшениці. Компанія активно співпрацює із вітчизняними селекціонерами, тому тут можна побачити технологію вирощування озимої пшениці, розроблену спільно з Інститутом фізіології рослин і генетики. Цей Агроцентр працює вже другий рік. Тут представлені гібриди соняшнику компанії “Сингента”. Обробляли посіви гербіцидом Примекстра TZ Голд 500 SC, к.с., а також сумішшю Дуал Голд 960 КС, к.е. + Гезагард 500 FW, к.с. Дивлячись на поле, добре видно, проти яких груп бур’янів яка саме композиція спрацювала краще. У ході вегетації, у разі потреби, застосовуватимуться ще інсектициди, а також, імовірно, й фунгіциди”.
Примекстра TZ Голд, завдяки своїй двокомпонентності, має напрочуд широкий спектр дії. Крім того, вирізняється тривалішою захисною дією порівняно з аналогами. Це убезпечує від появи подальшої хвилі бур’янів. Примекстру TZ Голд характеризує коротший період метаболізму. Неабиякою перевагою тербутилазину (діючої речовини препарату) є утворення стійкої захисної плівки в умовах посухи. Відтак для східного регіону, де природа не поспішає дарувати аграріям живильну вологу, для боротьби зі злаковими і хрестоцвітими бур’янами Примекстра є найкращим препаратом. Але якщо серед бур’янів зустрічатиметься нетреба звичайна в комплексі зі злаковими, то краще застосувати суміш Дуал Голд + Гезагард. Зазначені препарати не

Петро Євич, директор ТОВ “АгроРось”

накопичуються в грунті та не проявляють післядії.
Олександр Штанько, директор ТОВ “Артема, 9”, Костянтинівський район Донецької області: “Грунтовно співпрацюємо із “Сингентою” ми вже п’ять років. По суті, в нас усі препарати та насіння нині виробництва цієї компанії. Маємо 5 тис. га землі. Вирощуємо пшеницю, ячмінь, кукурудзу, сорго, соняшник, просо. Прибавка врожаю, порівняно з “досингентівським” періодом, значна. Торік урожай соняшнику перевищив 20 ц/га. Раніше такого не було. Щодо озимої пшениці також маємо істотну прибавку. Давно займаємося вирощуванням сорго: маємо 700 га цієї культури. Сорго — приваблива культура. Врожайні перспективи на цей рік? Нинішній рік радує тим, що маємо доволі багато вологи, гріх жалітися. Відтак, і жнива розпочинаємо з оптимізмом”.
На запитання, що таке “Сингента”, комерційний директор компанії “Агрозахист Донбас”, директор ФГ “Хирлюк і Ко” Радіон Хирлюк відповів: “Це — мати рідна. “Сингента” постачає високоякісні продукти — не лише засоби захисту рослин, а й насіння, розуміє умови, в яких ми в Україні працюємо, надає відстрочення

Сергій Смілянець,
директор ТОВ “Айова”

платежу. Це — бренд, швейцарська якість плюс доступність. Ці продукти недешеві, але вони швидко окупляться. Із компанією “Сингента” та її посередниками ми працюємо вже 10 років. У нас у портфелі практично половина продуктів — виробництва “Сингенти” (засоби захисту рослин, насіння). До того ж, “Сингента” надає доволі потужну технологічну підтримку. Завдяки “Сингенті” існує цей Агроцентр, у якому ми нині перебуваємо. Фахівці компанії “Сингента”, а також провідні українські фахівці із вирощування пшениці, соняшнику, обробітку грунту — часті гості тут. Досить важливою є турбота про клієнтів: агрономи компанії виїжджають у господарства, консультують.”
На полях донецького Агроцентру “Сингента” запропонувала такий захист озимої пшениці. Насіння сортів Апогей луганський, Фаворитка і Подолянка оброблено протруйником Максим Стар 025 FS, т. к. с. Були використані гербіцид Діален Супер 464 SL, в. р. к. (0,8 л/га), фунгіциди Альто Супер 330 ЕС, к. е., і Амістар Екстра 280 SC, к. е., з нормою витрати 0,5 л/га, інсектициди Карате Зеон 050 СS, мк. с. (0,15 л/га) та Енжіо 247 SC, к. с. (0,18 л/га). Щодо соняшнику запропоновано такий варіант захисту: гібриди компанії “Сингента” протруюють Максимом XL 035 FS, т. к. с., і Круїзером 350 FS, т. к. с. (0,6 л/га), обробляють гербіцидами Дуал Голд 960 ЕС, к. е., + Гезагард 500 FW, к. с. (2 л/га) і Примекстра TZ Голд 500 SC, к. с. (4,5 л/га) і Фюзілад Форте 150 ЕС, к. е. (1 л/га).
Ставка на комплексність
Відкриття Агроцентру “Сингента-АгроРось” вже вчетверте збирає на гостинній Корсунській землі найзацікавленіших у сучасних технологіях виробництва сільгосппродукції господарів. Згадуючи, як виглядало поле біля Агроцентру чотири роки тому, просто не віриться, що занедбані землі, майже цілину, так швидко вдалося перетворити на родючу оазу. І ця земля віддячує господарям щедрим урожаєм, який збільшується щороку на 20–30 відсотків.
Та й журналісти чекають відкриття корсунського Агроцентру з приємністю, бо є на що подивитися і з ким поспілкуватися. Ось так, оглядаючи посіви ячменю, познайомилися із Сергієм Миколайовичем Смілянцем, директором ТОВ “Айова”.
Він розповів, що господарство розташоване на території Тальнівського й Уманського районів. Орендують землі на площі 7 тис. га. Займаються вирощуванням традиційних для регіону культур: пшениці, ріпаку, соняшнику, сої, ячменю. У сівозміні нині п’ять культур. Раніше була ще й кукурудза, але висока вологість призводила до великих затрат на її досушування. Вже не перший рік пан Смілянець відвідує Агроцентр. Саме тут він побачив, як можна отримати добрий урожай, які ЗЗР та сорти обрати. На запитання про сортовий та гібридний склад Сергій Миколайович відповів, що їхній ріпак на 30% сортовий, решта 70% — гібриди. Переважають гібриди німецької селекції. Є й українські — тисменицькі, іванофранківські сорти. Добрий потенціал мають миронівські пшениці. Пивоварний ячмінь сіють під замовлення, тому якісне насіння не купують, а отримують під контракт. Найбільш рентабельними минулого сезону були соняшник і ячмінь. Рік був посушливий, пшениці не налилися як слід, а ячмінь видався кращим. Із компанією “Сингента” працюють через “АгроРось”. Дуже зручно, що в одного постачальника можна знайти всі потрібні препарати для захисту рослин і насіння. Нинішнього сезону посіяли два гібриди соняшнику Арена ПР і НК Долбі. Посіви вже зараз виглядають чудово, а зберегти природний потенціал урожайності допоможуть оригінальні ЗЗР від компанії “Сингента”.
Серед учасників семінару лунало багато слів захоплення якістю посівів, представлених “АгроРоссю”. Казали, що поле нібито зачароване, і секрети якісь знають господарі… Про це й про нові програми у роботі Агроцентру, перспективи розширення бізнесу ми розпитували директора ТОВ “АгроРось” Петра Петровича Євича. Він відзначив, що за цей рік Агроцентр дав можливість значно розширити коло партнерів. У “АгроРосі” площа ріллі під сортовими посівами становить 2000 га. Склад культур не змінився — це соняшник, озима пшениця, кукурудза, ячмінь ярий, горох, соя. Почали вирощувати озимий ячмінь. Компанія “Сингента” порадувала новими сортами, новими підходами, широким спектром ЗЗР для захисту посівів. Класно показали себе гербіциди, на які раніше не звертали належної уваги, як, наприклад, Люмакс та Калісто, на кукурудзі. Практично всю кукурудзу протруювали Круїзером.
У клієнтів “АгроРосі” неабияким попитом користується насіння озимої пшениці, гороху, кукурудзи, соняшнику. “Велика наша перемога у тому, що ми змогли розширити свою присутність на ринку продажу насіння в Росії та Білорусі. Ми зробили ставку на якість, повністю дотримуємось технології, і наше насіння, яке відповідає міжнародним стандартам, реалізуємо тепер і за кордоном. Там є базові господарства, з якими ми співпрацюємо”, — відзначив Петро Петрович.
“АгроРось” робить ставку на комплексність. Окрім ЗЗР, насіння, тут пропонують техніку французьких фірм “Моносем”, “Грегуар Бессон”, аргентинські сівалки. Як правило, сільгоспвиробники купують усе “пакетом”. Агрономи компанії надають консультації, у разі виникнення нестандартних ситуацій — запрошують науковців та спеціалістів компаній.
Минулого року на території Агроцентру “Сингента — АгроРось” було встановлено метеостанцію, яка інформує про наближення стресових для розвитку рослин ситуацій. Тож “руку на пульсі” тут тримають ще й завдяки електроніці. Система погодного моніторингу автоматично дає рекомендації щодо застосування необхідних ЗЗР. На їхній основі базуються повідомлення клієнтів про необхідність проведення тих чи тих технологічних заходів.

Запрошуємо відвідати
Агроцентри “Сингенти”!

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Аномальна погода цієї весни для підприємств, що спеціалізуються на виробництві плодово-ягідної продукції, стала катастрофою. Сталася вона в ніч із 10 на 11 травня. Крім морозів, стабільна низька

1
0