Спецможливості
Новини

Законопроєкт про детінізацію АПК відновлює справедливість для фермерів, — Слободяник

09.07.2020
803
Законопроєкт про детінізацію АПК відновлює справедливість для фермерів, — Слободяник фото, ілюстрація

Законопроєкт №3131 щодо детінізації виробництва сільгосппродукції спрямований в першу чергу на відновлення справедливості і встановлення рівних зобов'язань всіх суб'єктів перед державою. Заявив голова Всеукраїнського конгресу фермерів, голова Агро-продовольчої Ради Іван Слободяник.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rbc.ua.

«Ні про яке підвищення податків мови не йде. По суті, цей закон — загальний зрівнювач. Тому що в одному селі хтось платить податки, а хтось не платить. Привілейовані «тіньовими» знищують фермерство як таке, позбавляють сумлінних виробників можливості конкурувати. Саме їх голос сьогодні ми повинні почути», — заявив Іван Слободяник.

За його словами, з цією метою Всеукраїнська аграрна рада провела круглий стіл, під час якого законопроєкт №3131 обговорили з представниками реального сектору, малими та середніми фермерами.

Аналогічні обговорення проводив також Український клуб аграрного бізнесу та інші аграрні асоціації.

«Аграрії наполягали на двох позиціях: поетапне введення мінімального податкового зобов'язання, а також пільгові умови саме для дрібних виробників — чим менше господарство, тим менше базова ставка. Ці позиції підтримали всі», — додав Слободяник.

Він також зазначив, що профільний комітет Верховної Ради доопрацює законопроєкт до другого читання і повинен буде врахувати точку зору фермерів.

«Ми будемо наполягати на зменшенні ставки поставленого податкового зобов'язання до 4,5%. Преференції та зменшення податкового навантаження для малих агровиробників і фермерів. Є також ряд технічних неточностей, які вимагають виправлення», — зазначив він.

Експерт переконаний, що дія закону торкнеться виключно тих фермерів, хто ухиляється від сплати податків.

Для сумлінних виробників обсяг податкових зобов'язань залишиться колишнім. Закон також не торкнеться пайовиків і власників землі — податки за них платять агропідприємства, які орендують паї. Крім того, прийняття закону не вплине на отримання субсидій.

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних

1
0