Спецможливості
Новини

У Франції використання нових сортів зернових підтримується державою

24.02.2022
2357
У Франції використання нових сортів зернових підтримується державою фото, ілюстрація

На сьогоднішній день Франція знаходиться на провідних позиціях у світі в галузі насінництва. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Завдяки активному розвитку галузі лише у Франції сьогодні вирощується близько 400 сортів пшениці, близько 50 сортів пшениці дурум і близько 150 сортів ячменю. При цьому між селекціонерами та фермерами за підтримки уряду сформовано взаємовигідні процедури взаємодії, повідомив Марк Лекрівен, операційний директор компанії Sicasov.

Експерт зазначив, що важливою складовою розвитку насінництва є захист інтелектуальної власності. З метою забезпечення та просування ефективної системи захисту сортів рослин, а також з метою заохочення виведення нових сортів у 1961 р. було затверджено конвенцію Міжнародного союзу з охорони нових сортів рослин (UPOV), яку було переглянуто й адаптовано в 1972, 1978 і 1991 рр. Станом на листопад 2021 р. до UPOV входять 78 членів. Згідно з конвенцією, селекціонери мають право на самостійне виробництво та продаж своєї продукції, видачу ліцензій третім особам.

«Крім того, у Франції працює система угод між селекціонерами й аграріями, яка підтримується урядом країни. Нові угоди укладаються кожні 3 роки. Таким чином, використання нових сортів зернових у Франції підтримується державою та дозволяє збільшити дохід аграріїв і селекціонерів шляхом виплати відрахувань (+25% до роялті)», — зазначив експерт.

Інтерв'ю
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці

1
0