Спецможливості
Новини

Три робота, які успішно борються з бур'янами

20.03.2017
2312
Три робота, які успішно борються з бур'янами фото, ілюстрація
Робот Ecorobotix - тенісний стіл, який бореться з бур'янами

Майбутнє сільського господарства - за автономними роботами, які будуть виконувати всю роботу на полях. І серед них вже є досить цікаві прототипи, які, наприклад, успішно боряться з бур'янами на полях. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

Робот Ecorobotix - тенісний стіл, який бореться з бур'янами. Стартап Ecorobotix презентував цього робота на початку 2016 року. Робот оснащений камерами, завдяки яким він відрізняє бур'яни від інших рослин, потім він направляє на них рухливий обприскувач і випускає невелику дозу гербіцидів. Такий підхід в 2-3 рази скорочує використання гербіцидів на полі. Робот орієнтується в просторі завдяки GPS-трекеру і датчикам, а зверху на ньому встановлені сонячні панелі, які дозволяють йому працювати 12 годин без підзарядки.

Vitirover - робот, який не любить бур'яни на виноградниках, вправно вміє зрізати траву та бур'янів між виноградними лозами. Завдяки датчикам і GPS-трекера маленький французький робот вміє розрізняти виноград від інших рослин і може рухатися по полю без сторонньої допомоги. Попередньо налаштувати робота можна за допомогою мобільного додатку. В цілому, один робот може обробити 1 га за 150 годин роботи, працюючи навіть вночі завдяки встановленій сонячної панелі.

Oz - автономний робот, який розробила компанія Naio Technologies, вміє йти за фермером, а також прополювати грядки і прибирати бур'яни. Апарат працює в трьох режимах: автономний, ручний і "стеження". Останній режим означає, що робот їде за певним об'єктом в полі видимості.

Крім збирання Oz може також допомогти в перетягуванні невеликих вантажів. Наприклад, він може везти за вами каністру або знаряддя праці. На роботі встановлено чотири електричних двигуна потужністю 110 ват, повного заряду йому вистачає на 7-10 годин роботи в залежності від режиму роботи. Найенерговитратніший - автономний режим.

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0