Спецможливості
Новини

Третина українського експорту — сировина, ще чверть — напівфабрикати

11.02.2021
535
Третина українського експорту — сировина, ще чверть — напівфабрикати фото, ілюстрація

35% українського експорту в 2020 році становила сировина, 24% — напівфабрикати і 40% — перероблені товари, до яких відноситься широкий асортимент позицій, в т. ч. й олія. 

Про це розповіла заступниця директора Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан у ході прес-конференції на тему «Зовнішня торгівля України: підсумки 2020 року», пише propozitsiya.com.

При цьому в експорті до ЄС частка сировини становила 29%, а напівфабрикатів — 23%. Частка сировини в нашому експорті до Росії становила лише 5%, тоді як напівфабрикатів і перероблених товарів — відповідно по 48 і 47%. А от в українському експорті до Китаю сировина становить 64% і ще 11% — напівфабрикати.

При цьому перелік експортних товарів до Китаю дуже вузький — менше 300 позицій (Інститут не враховував товарів, які постачаються в обсязі менше $10 тис.), тоді як до Росії постачається понад 1500 позицій, а до ЄС — майже 2,5 тис., тобто 70–80% усього асортименту експорту України. Таким чином, експорт України до Китаю дуже вузький і носить яскраво виражений сировинний характер.

Загалом протягом 2020 року експорт України до ЄС дещо зменшився порівняно з 2019-м, що Вероніка Мовчан пояснює впливом коронакризи. Натомість експорт до Китаю суттєво зріс — так, що його частка в загальному експорті України збільшилася вдвічі порівняно з 2019 роком. Разом з цим частка ЄС вперше з набуття чинності Угодою про асоціацію впала нижче 40%.

В цілому експорт України за 2020 рік зменшився порівняно з попереднім роком на 1,7% — з $50 до $49 млрд, а імпорт — на 10,2% (з $61 до $54 млрд).

 

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Турбота про навколишнє середовище, збереження біорізноманіття, покращення медоносної бази, підтримка держави. Оперування сучасними знаннями, організація промислових пасік та інвестиції в переробне обладнання. Таким, цілком імовірно, може... Подробнее

1
0