Спецможливості
Новини

Фахівці підрахували в скільки обійдеться закладка плантації лаванди

26.07.2019
1504
Фахівці підрахували в скільки обійдеться закладка плантації лаванди фото, ілюстрація

Основні витрати фермера, який планує закласти лавандову плантацію, у перший рік підуть на розсаду. Так, на 1 га площ в середньому необхідно витратити 10 тис. доларів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр НААН.

Про це у ході семінару «Лаванда — елементи агротехнології вирощування», який відбувся у Миколаєві розповів Олег Коваленко, завідувач кафедри рослинництва та садово-паркового господарства Миколаївського національного аграрного університету.

«Кілограм насіння лаванди коштує 80-90 тис. грн. Засівати поле насінням дорого. Якщо ж висаджувати розсадою, то витрати залежатимуть від обраного способу посадки. За схемою 70х1,4 м знадобиться 10,2 тис. саджанців на гектар. Середня ціна одного — 1-3 доларів», — ділиться фахівець.

На висадку гектара лаванди потрібно 4 людини, які працюватимуть протягом 10 днів. За цей час можна все зробити вручну.

Збирати лаванду можна механізовано, але це доцільно тільки тоді, якщо площа плантації не перевищує 10 га. Інакше ніякого резону в залученні механізованої техніки немає. Лаванду висаджують, роблячи чеки площею від 5 до 10 га. Доріжки 200х400 м або 200х600 роблять через невеликі поля.

«Якщо у вас посіви під механізоване прибирання, то можна саджати 50х1,4 або 70х1,4 м. Але лаванда розростається досить сильно і, якщо ви її висадіть навіть на 1 метр, то міжряддя закриється на 4 роки, тим самим ви втратите можливість проводити міжрядну обробку навіть мультикультиватором. Якщо висаджувати шириною 1,4 м, то фермеру буде зручно проводити догляд за цими посівами та можна буде закрити частину поля агроволокном або мульчуючою плівкою», — пояснює фахівець.

Збут лаванди може бути різнонаправленим. Можна продавати саджанці, готувати парфумерні вироби, натуральну косметику чи використовувати у виноробстві.

Ключові слова: врожай, лаванда, Україна

Інтерв'ю
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее

1
0