Спецможливості
Новини

Землевласники демонструють низький рівень правової обізнаності

25.08.2021
1155
Землевласники демонструють низький рівень правової обізнаності фото, ілюстрація

Лише 30–40% опитаних знають важливі аспекти земельного законодавства. Про це розповіла заступник міністра юстиції Вікторія Коломієць 19 серпня в Києві під час презентації результатів опитування осіб, що звернулися за безкоштовною правовою допомогою протягом 2020–21 років, пише propozitsiya.com.

Наприклад, серед 1000 опитаних лише 39% дали правильну відповідь на запитання, що стосувалося знання про переважне право орендаря на викуп земельної ділянки. Ще 37% дали неправильну відповідь і чверть не змогли відповісти на запитання.

Про необхідність реєстрації наміру продати землю в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно знали всього 40% опитаних. Ще 29% дали неправильну відповідь, а 31% не змогли відповісти на запитання. А розмір ставки на подібну реєстрацію правильно назвали лише 13% опитаних. Половина назвали її неправильно, а 36% не змогли відповісти.

Лише 31% опитаних знають, що отримання витягу про земельну ділянку з ДЗК безкоштовне. Натомість половина опитаних дала неправильну відповідь, а 20% не відповіли. «Якщо люди вважають, що послуга платна, то й не звертатимуться за нею», — коментують організатори опитування.

Щодо інших аспектів земельного законодавства респонденти продемонстрували кращу обізнаність. Так, про необхідність сплачувати за реєстрацію прав оренди знають 44% опитаних, тоді як чверть дало неправильну відповідь, а третина не відповіли. Про необхідність поновлювати договір оренди, тобто, про скасування автоматичного поновлення таких договорів, знають 46% опитаних, тоді як 31% дали неправильну відповідь, а 23% не дали її взагалі.

Про неправомірність розірвання договору оренди в односторонньому порядку без звернення до суду знають 49% опитаних, а 31% дали неправильну відповідь і 20% не дали її взагалі. Про необхідність реєструвати право оренди землі в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно знали 54% опитаних, про необхідність реєстрації зміни такого права знали 59% опитаних, а про право орендодавця вимагати дострокового розірвання договору — 74% респондентів.

Кращу обізнаність люди демонстрували в сфері оформлення документів на землю. Так, 61% опитаних знали про необхідність проходження процедури реєстрації права власності на землю після отримання її в спадщину. 69% знали про необхідність надавати технічну документацію із землеустрою співробітникам ДЗК і про потребу отримання кадастрового номера і оформлення свого права на землю, а 71% — про необхідність плати за виготовлення технічної документації з землеустрою.

Інтерв'ю
Аграрний союз України — громадська організація, яка об’єднує сільгоспвиробників. Переважно — «середняків» із земельним банком від 1000 до 3000 га. Вона, як і низка інших об’єднань сільгоспвиробників, виступила з різкою критикою тієї моделі... Подробнее
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее

1
0