Спецможливості
Новини

Наслідки теплої зими для врожаю: які є загрози для озимих культур

30.01.2020
1268
Наслідки теплої зими для врожаю: які є загрози для озимих культур фото, ілюстрація

Метеорологічна зима в Україні так і не настала.

Агрономи кажуть, що незважаючи на січень, озимі культури вже пробудилися і активно почали рости.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «24».

У Івана Павленка 1500 гектарів засіяні озимою. Вже понад сорок років він вирощує озимі зернові культури. Чоловік розповів, що такої зими, як цього року, не пам'ятає.
Сподівається, що тепла погода протримається аж до весни. Бо через різкі морози озима пшениця та ячмінь, які вже почали проростати, можуть загинути. А якщо погода залишиться такою ж теплою, врожаю нічого не загрожує.

Керівник аграрного підприємства Іван Павленко розповів, якщо хлібороби працюватимуть над озимою так, як у 2019 році, то матимуть гарний врожай ще й у 2020 році.
Якщо ж морози все-таки настануть, то цьогорічний озимий збір скоротиться на 30-40%.

Втім експерти заспокоюють, така цифра не є критичною.

«Зернових нам вистачить повністю — 18 мільйонів, а ми виробляємо 72. Тому власне експортний потенціал на сьогоднішній момент понад 50 мільйонів тонн. Так що Україна у будь-якому випадку буде з хлібом, який би не був урожай», — пояснив економіст Олег Пензин.

Тепер над майбутніми жнивами нависла інша загроза. Через відсутність снігу та опадів у ґрунті не вистачає вологи.

«І це викликає велике занепокоєння, тому що стартові запаси вологи, які формуються на початок весни і є запорукою нормального урожаю — це саме опади осінньо-зимового періоду. А тут у нас не склалося у жодній області України», — додала агрометеоролог Тетяна Адаменко.

Синоптики кажуть, цьогорічна зимова погода на стороні аграріїв.

«Мінус 20 ми не очікуємо, тому аграріям зараз не варто хвилюватися однозначно. Цьогорічний лютий також очікується доволі теплий та м'який», — розповіла синоптик Олександра Хала.

Через теплу зиму жнива в Україні розпочнуться на декілька тижнів швидше. В результаті земля відпочине перед новим сезонним посівом.

 

Інтерв'ю
доцент Львівського національного аграрного університету, канд. с.-г. наук Ігор Дидів (ліворуч) і співвласник компанії "Тетра-Агро" Сергій Прокопенко (праворуч)
Доцент кафедри садівництва і овочівництва Львівського національного аграрного університету, кандидат сільськогосподарських наук розповів сайту «Пропозиція» про нові дослідження і їх результати.                     - Зараз пора літніх... Подробнее
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее

1
0