Спецможливості
Новини

Погодні умови можуть призвести до зниження врожайності озимих зернових

13.07.2021
825
 Погодні умови можуть призвести до зниження врожайності озимих зернових фото, ілюстрація

До кінця першої декади липня озимі зернові культури в Україні перебували у фазах «молочно-воскова стиглість», а в південних областях — у фазі «повна стиглість», йдеться в аналітичній довідці, підготовленій фахівцями Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на naas.gov.ua.

Кількість зерен у колосі в середньому становить 22-58 шт., з них відсоток щуплих — 8-16 шт., маса 1000 зерен знаходиться в межах 46-65 г. 

Вчені підкреслили, що стан посівів озимих зернових добрий і задовільний.

Разом із тим, зазначається, що у зв'язку з несприятливими погодними умовами деякі господарства південних областей змушені були припиняти збирання озимих культур.

«Зливи та сильний вітер зумовили локальне вилягання посівів у багатьох областях України, а на півдні також місцями фіксувалося вимокання та поява підгону посівів озимих і ранніх зернових культур, а також ураження їх грибковими хворобами та шкідниками. Це може негативно позначитися на процесі наливу зерна і, як наслідок, — його врожайності», — додали в НААН.

Також підкреслюється, що подібні явища необхідно враховувати при розробці стратегії та тактики проведення збиральної кампанії, оскільки збирання полеглих посівів буде пов'язано з додатковими витратами як робочого часу, так і паливно-мастильних матеріалів.

Інтерв'ю
Ле­онід Ко­за­чен­ко, на­род­ний де­пу­тат, пре­зи­дент Ук­раїнської аг­рар­ної кон­фе­де­рації
Чи ре­аль­но «за­пу­с­ти­ти» земельну реформу вже за рік? Як дер­жа­ва має за­хи­с­ти­ти влас­ників паїв і аг­раріїв? Що че­кає на них 2017 ро­ку? Чи вдасть­ся по­до­ла­ти ко­рупцію в дер­жаві? На ці
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам

1
0