Спецможливості
Новини

Як влаштований кавуновий бізнес в Україні

09.08.2017
7415
Як влаштований кавуновий бізнес в Україні фото, ілюстрація
У кавуновому бізнесі України чітко розподілені ролі. Фото Vera Dinca/Flickr

Вирощування кавунів давно стало знаковим бізнесом для жителів Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей. У ньому чітко розподілені всі ролі учасників, пише propozitsiya.com з посиланням на strana.ua.

Вирощування кавунів на півдні України давно стало спадковим ремеслом етнічних українських корейців. Конкурувати з ними іншим учасникам ринку досить важко. «Корейці отримують з полів врожаї в кілька разів більше, ніж місцеві фермери. Собівартість продукції у них теж в рази нижча», - каже оптовий посередник сільгосппродукції Костянтин Зайко.

У корейців виходить краще вести бізнес з кількох причин. Вони працюють у господарствах усією сім'єю, ніколи не беруть банківські кредити, а позичають гроші у своїх у разі необхідності, вважають за краще вирощувати ранні сорти кавунів, користуючись "плівковою" технологією, заздалегідь продумують логістику і повністю продають урожаї ще на баштані.

Скупкою дрібних і середніх партій кавунів на оптових ринках, а також збутом у містах займаються азербайджанські сімейні клани.

А місцеві жителі, знайомі з фермерами, з кінця травня наймають бригади робітників на охорону і збір врожаю. Такі бригади весь сезон живуть на баштані.

Місцеві дрібні фермери, які вирощують кавуни на площах не більше 3-5 гектарів, продають свій урожай дрібними партіями на оптових ринках перекупникам і в роздріб у доріг. Дрібний опт прибутку не приносить, в кращому випадку відбиває витрати на урожай у «нуль», а основний заробіток іде на туристах.

Середня собівартість врожаю кавунів у 2017 році становить близько 1 грн за кілограм. Оптова ціна тримається на рівні від 2,5 грн за кілограм, роздрібна - від 4 грн. Середня вартість перевезення кавунів становить від 50 копійок до 1 гривні за кілограм залежно від відстані. Бій і псування кавунів досягає 10%.

Найкращу продукцію вирощують великі агрогосподарства, що укладають прямі експортні угоди на поставку кавунів за кордон - у Білорусь, Польщу і Прибалтику. Вони можуть собі дозволити дорогі добрива. Також у таких кавунах мало нітратів.

Те, що йде на внутрішній український ринок, - гірше за якістю. За словами учасників бізнесу, визначити при цьому який кавун менш нітратний неможливо, оскільки в роздробі змішуються різні партії цієї ягоди.

Однак зазвичай найбезпечніші для здоров'я невеликі кавуни вагою від 4 до 5 кг. А ось величезних ягід вагою від 9 до 12 кг краще уникати, оскільки власник баштану міг переборщити з добривами з метою отримати більший виторг.

Ключові слова: кавуни, бизнес, Україна

Інтерв'ю
Rebiyar1
Сьогодні наш співрозмовник — Антуан Ребійар, бізнес-директор New Holland Agriculture в Україні, Молдові, країнах Балтії та Фінляндії. Він живе та працює в Україні вже понад чотири роки, втім, для
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее

1
0