Спецможливості
Новини

Іспанські вчені створили біодобриво із залишків помідорів

23.07.2022
529
Іспанські вчені створили біодобриво із залишків помідорів фото, ілюстрація

Група дослідників з Університету Альмерії (UAL) в Іспанії розробила біодобриво, виготовлене з рослинних решток томатів. Його відмінні властивості – недороге виробництво, порівняно з традиційними добривами, а також екологічна безпека.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Fruit-inform.

Це біодобриво дає ті ж результати, що й звичайні агрохімікати, але не так сильно забруднює довкілля.

Крім того, його можна використовувати кожні сім місяців, що збігається із звичайними періодами вирощування томатів в Альмерії.

«Це альтернатива звичайним добривам, причому дешевша, враховуючи, що сировина — це відходи від попереднього врожаю», — пояснює Франциско Хосе Кастільо Діас, дослідник Фонду наукових досліджень Університету Альмерії.

Після збирання врожаю вчені прибрали систему зрошення та помістили залишки рослин для подрібнення у центральний прохід теплиці. Потім вони змішали їх із шаром ґрунту завтовшки 20 сантиметрів за допомогою ротоватора — сільськогосподарської ґрунтообробної машини — і перевстановили систему зрошення. Потім біомасу накривають пластиковим покриттям, щільно притиснувши його, щоб розкладання органіки відбувалося інтенсивніше.

У середньому для перетворення біомаси на добриво необхідно від 30 до 90 днів.

Дослідження нового добрива проводилося протягом трьох років поспіль на експериментальній фермі UAL-ANECOOP. На двох дослідних ділянках вирощували томати. На одному з них застосовували традиційні добрива, а в іншому – органічні з рослинних залишків томатів.

Фахівці дійшли висновку, що біодобриво не поступається ефективності звичайним агрохімікатам і менш забруднює навколишнє середовище.

Інтерв'ю
Ксенія Костенко — сповнена енергії та віри в краще, жінка-фермерка, яка за роки плідної роботи досягла успіхів у агробізнесі. Навчалася пані Ксенія на факультеті кібернетики в КНУ імені Т.Г. Шевченка, за спеціальністю прикладна математика... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0