Спецможливості
Новини

Держава даруватиме землю "органікам"?

01.12.2016
1613
Держава даруватиме землю "органікам"? фото, ілюстрація

Громадське об’єднання «Органічна Україна» веде переговори з державними органами щодо можливості дарування сільгоспугідь, що знаходяться у державній власності, виробникам органічної сільгосппродукції в разі відкриття ринку землі. Про це повідомила керівник ГО «Органічна Україна» Олена Березовська в ході конференції «Овочі і фрукти України-2016», що відбулася 29-30 листопада в Києві, передає propozitsiya.com.

За інформацією ГО «Органічна Україна», нараховані Держкомстатом 1 млн цілинних земель в Україні є справжньою знахідкою для виробників органічної продукції. «Українські неугіддя «відпочивали» роками – в державі вистачає полів, що не оброблялися по 25 років. Для традиційних сільгоспвиробників цілинні землі – морока та й годі: повторне окультурення угідь рід ріллю забирає чимало праці і вкладених коштів. А ті, хто взяв землю під органічне виробництво, у будь-якому випадку мусять миритися з одно- або кількарічним простоєм сільгоспугідь»,  – зауважила О.Березовська.

Якщо домогтися дарування земель не вдасться, то ГО «Органічна Україна» обіцяє лобіювати питання звільнення органічних виробників від стягнення орендної плати за землю протягом початкового періоду (від 1 до 5 років). «Переговори щодо цього з органами державної влади вже ведуться», – повідомила О. Березовська.

Говорячи про необхідність держпідтримки органічного виробництва, вона згадала про європейську практику дотування органічних господарств, при чому не стільки заради забезпечення надходження на ринок органічної продукції, скільки заради підтримання біологічного різноманіття в агроценозах. «Формуючи попит на органічну продукцію, ЄС фактично перекладає на споживача частину витрат за покращення стану довкілля, які в іншому випадку мав би нести держбюджет», – додала О. Березовська.

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
Система аграрних розписок (АР) працює у 8 областях: Харківській, Полтавській, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Сумській та Миколаївській. Станом на середину квітня в Україні

1
0