Спецможливості
Новини

Частка українського АПК може «дорости» до 30% ВВП, - УЗА

03.07.2017
2057
Частка українського АПК  може «дорости» до 30% ВВП, - УЗА фото, ілюстрація
Сьогодні АПК, за різними оцінками, займає 10-12% в структурі ВВП. Але може «дорости» у нас і до 30% ВВП

Сільське господарство - високотехнологічна галузь, яка притягує фахівців з різних країн, здатна залучити інвестиції і, відповідно, збільшитися в розмірах. Сьогодні АПК, за різними оцінками, займає 10-12% в структурі ВВП. Але може «дорости» у нас і до 30% ВВП, якщо привнести в нього і досягнення машинобудування, і виробництво продуктів з високою доданою вартістю. Це, зокрема, вирощування ягід, фруктів і овочів і їх переробка. Таку думку висловив керівник Української зернової асоціації Микола Горбачьов, пише  propozitsiya.com.

За його словами, Україна повинна розвиватися винятково як експортно-орієнтована країна. Маючи землю, можна за допомогою нових технологій збільшити виробництво. І оскільки населення планети збільшується, завжди є попит на наше зерно і цим потрібно користуватися, підкреслив експерт.

Фермерам, які не є великими виробниками, М. Горбачьов радить акцентувати увагу на нішевих культурах, які дають високу додану вартість на невеликих площах.

"Якщо подивитися на досвід інших країн, таких як США, Франція, Німеччина, Польща, там невеликі фермери, як правило, вирощують ягоди, овочі, вони не займаються великотоварним виробництвом пшениці, соняшнику. Тому що для великотоварного виробництва потрібні значні інвестиції в техніку, інфраструктуру, а дрібному фермеру це зробити досить складно. На мою думку, якби невеликі виробники об'єднувалися в кооперативи, то ефективність їх роботи суттєво підвищилася б ", - зазначив він.

Більше інформації - в статті.

Ключові слова: УЗА, Николай Горбачов, АПК

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Богдан Духницький, канд. ек. наук ННЦ «Інститут аграрної економіки», аналітик компанії «Бізнесгрупінвест», що тісно співпрацює з Асоціацією «УКРСАДПРОМ»
Європейський ринок потребує фруктів і ягід і скупує  їх з усього світу. При цьому попитом користується не  лише сировина, а й перероблена продукція. За результатами 2016 року, 70% доходів зі

1
0