Спецможливості
Новини

Кадрову проблему в АПК може вирішити дуальна освіта, - «Сварог Вест Груп»

05.04.2017
1784
Кадрову проблему в АПК може вирішити дуальна освіта, - «Сварог Вест Груп» фото, ілюстрація
У Фінляндії дуже престижно вчитися в профучилищах. У Німеччині 50% випусників шкіл вибирають саме їх

Проблема підготовки робітничих кадрів для АПК особливо гостра. Кваліфіковані робітники практично відсутні при досить високому рівні безробіття в країні. Виходом із сформованої ситуації може стати система дуальної освіти, яка успішно впроваджена в Німеччині та Фінляндії - це країни-лідери з підготовки робітничих кадрів в Європі. Таку думку висловила менеджер із навчання та розвитку персоналу «Сварог Вест Груп» Наталія Бакалюк у коментарях propozitsiya.com

Особливість дуальної системи в тому, що бізнес є одним із головних учасників процесу: підприємство є замовником, воно ж і оцінює рівень підготовки випускників, і роботу навчального закладу. При дуальній системі близько 50% навчального часу студенти проводять на базі підприємства, що дозволяє сформувати гнучкість, навички роботи в команді і забезпечує безперебійність передачі знань. При цьому в подальшому вони не зобов'язані працювати на цьому підприємстві.

Позитивний приклад - Фінляндія, яка активно впроваджує систему дуальної освіти з 2010 року і за 2 роки вони підняли престижність навчання у профтехучилищах. Для цього була проведена потужна маркетингова кампанія. А в Німеччині право на навчання безпосередньо на підприємствах мають близько 50% фермерських господарств. Обов'язкова умова - пройти сертифікацію та отримати відповідний дозвіл. У Фінляндії дуже престижно вчитися в профучилищах. У Німеччині 50% випусників шкіл вибирають саме їх. 

За словами Н. Бакалюк, країни Європи відмовилися від короткострокових курсів, вони проводять підготовку робітничих кадрів протягом 2-3 років.

Також вона додала, що підготовка вузькоспеціалізованих фахівців, таких як трактористи, водії, втратила свою актуальність в Україні. «У майбутньому будуть затребувані фахівці з поглибленими професійними знаннями і широким спектром пластичних навичок. Саме за таким принципом можна викристалізувати виробничий талант або, як ми говоримо, додану цінність людського фактора на основі поступової підготовки, починаючи від профорієнтації в школі», - вважає експерт.

На думку директора департаменту по роботі з персоналом «Сварог Вест Груп» Сергія Короленка, майбутнє за більш гнучкими формами співробітництва, яким потрібно людей вчити. Наприклад, кооперативний рух, кластер - це об'єднання підприємств, їхніх знань і умінь, а також передача деяких функцій на аутсортинг. Його ефективність буде набагато більшою, ніж сума всіх складових, - підкреслив він. І як приклад навів невелике село Перебиківці з населенням близько 2 тис, де 800 дворів збирають близько 1 млн пекінської капусти, експорт якої становить до 150 т щодня.

Для підготовки кадрів «Сварог Вест Груп» вже впровадив кілька програм. На рівні профтехоріентаціі проводяться тренінги по створенню кооперативів і формування позитивного іміджу робітничих професій. Також компанія веде діалог із профтехучилищами про перехід на систему дуального освіти і пропонує їм свої промислові майданчики для навчання молоді.

Інтерв'ю
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее

1
0