Спецможливості
Новини

За умов дефіциту вологи проведення посіву в максимально стислі строки — найкращий варіант

26.03.2020
966
За умов дефіциту вологи проведення посіву в максимально стислі строки — найкращий варіант фото, ілюстрація

Нині сівба ячменю, гороху, пшениці та вівса триває в усіх областях.

На півдні країни окремі господарства починають сіяти соняшник.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.com.ua.

За прогнозами, площі під цією олійною культурою (а також під кукурудзою на зерно) цьогоріч зростуть, водночас під пшеницею, ячменем, соєю та цукровим буряком — скоротяться.

Загалом, за інформацією заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького, згадані культури разом із гречкою та просом займатимуть 15,26 млн га — на 300 тис. більше, ніж торік.

«Нині необхідно максимально оперативно посіяти ранні ярі зернові, оскільки волога у верхніх шарах швидко виходить, що пов’язано з вітром та сонячною погодою. Щодо пізніх ярих — усе визначатиметься погодою у квітні та травні, — зазначає Тарас Висоцький. — Кількість вологи недостатня та мала порівняно з попередніми роками. Але ситуація не є критичною і залежатиме від кількості опадів у квітні-травні».

За прогнозами, цьогорічний урожай зернових на 5—10 млн тонн поступатиметься минулорічному, коли зібрали рекордні для країни 75 млн тонн.

Тим часом продуктовий ажіотаж, спричинений пандемією коронавірусу, значно спустошив полиці з крупами у супермаркетах. Вартість гречки, свідчить моніторинг цін, який проводить Мінекономіки, лише за один день — 23 березня — у середньому по країні злетіла на 15 відсотків. Такий попит на популярний продукт дає гречці шанс: очікується, посіви цієї круп`яної культури зростуть на 40% — до 140 тис. га.

 

Ключові слова: волога, ґрунт, посів

Інтерв'ю
Органіка
Садівництво належить до найперспективніших галузей аграрного сектора. Інтенсивні сади у поєднанні з органічним садівництвом збільшують можливості експорту продукції.
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0