Спецможливості
Новини

Українські фермери почали заробляти на їстівних квітах

13.05.2019
696
Українські фермери почали заробляти на їстівних квітах фото, ілюстрація

Мода на їстівні квіти прийшла і в Україну і тепер знаходить комерційний інтерес. Першим підприємством, яке зайнялося вирощуванням їстівних квітів під Києвом, стало "Морква-ферма". Компанія, заснована подружньою парою Дмитром та Іриною Кроль існує на ринку вже 4 роки і співпрацює з ресторанами. Про це пише propozitsiya.com з посилання на агентство delo.ua.

"Ми звернули увагу на проблему браку якісної харчової продукції, коли в нашій сім'ї з'явилася перша дитина. Тоді ми радикально переглянули своє життя - хотілося харчуватися правильно, вживати смачну, справжню їжу, екологічно чисті продукти. Так і виникла ідея вирощувати продукти самостійно", - зазначила Ірина Кроль.

Свою першу спробу комерційного городництва подружжя здійснило на ділянці родичів в 200 км від Києва. Міні-фермери працюють в основному на відкритому грунті, але планують розширити і модернізувати наявну теплицю. Вирощують фермери скоростиглі, ранні культури - зелень, салати, листову капусту, і вже другий рік як ввели в асортимент їстівні квіти: квітки кабачка, волошки, настурції, чорнобривців.

Підприємство працює в режимі постійних посадок, щоб протягом усього сезону мати свіжу продукцію і забезпечити безперебійні поставки. Певних пристрастей фермери поки не відзначали, попит тільки формується, і все залежить від смаку шефа або кондитера.

"Квіти продаються поштучно або в наборах. У минулому році ми продавали квіти кабачка по 5 грн за штуку, так як вони досить великі і їх йде кілька штук на блюдо. Середня ціна за 50 г мікрозелені або квітів коливається в межах 30-50 грн. Наприклад, в Нью-Йорку кілограм бузку продають за 20-25 доларів, а у Франції пучок лаванди коштує 10 євро", - резюмувала Ірина Кроль.

Ключові слова: Україна, фермери, квіти

Інтерв'ю
Ів Піке, керівник підрозділу Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні
З бе­рез­ня цьо­го ро­ку підрозділ Crop Science ком­панії «Байєр» в Ук­раїні очо­лив Ів Піке. За до­волі ко­рот­кий час він уже встиг відвіда­ти прак­тич­но всі регіо­ни Ук­раїни та оз­най­о­ми­ти­ся
Михайло Філатов та Ірина Леженіна
Кількість комах-запилювачів скорочується по всій планеті, оскільки руйнуються осередки їхнього проживання — незаймані куточки природи. Критична ситуація посилилася під час воєнних дій на території України. Ми розпитали вчених Державного... Подробнее

1
0