Спецможливості
Новини

Україна може втратити близько $240 млн від введення квот на імпорт міндобрив, — дослідження

12.06.2020
721
Україна може втратити близько $240 млн від введення квот на імпорт міндобрив, — дослідження фото, ілюстрація

Київська школа економіки (KSE) на запит учасників українського бізнесу провела дослідження про можливий вплив уведення квот на імпорт мінеральних добрив.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.

Попереднє економічне моделювання потенційних наслідків вказало на можливі втрати для економіки України в розмірі майже $ 240 млн, розповів професор KSE Олег Нів'євський, представляючи результати в ході онлайн-дискусії.

При цьому, за його словами, очікується, що фермерські господарства, особливо невеликі, яких в Україні понад 4 млн, понесуть найбільше втрат — від $174 до $509 млн.

Тоді як очікувана вигода українських виробників мінеральних добрив може досягти $63-238 млн зважаючи на зростання цін і обсягу внутрішнього виробництва. Можлива вигода трейдерів та імпортерів становить від $10 до $30 млн.

«Сукупний ефект на економіку — це втрати на рівні $ 100-238 млн», — сказав О. Нів'євський.

Експерт зазначив, що економічно обґрунтованих причин, що виправдовують високу ціну на українські добрива в порівнянні з імпортованими немає ніяких.

«Ціна на газ, яка становить 80% собівартості добрив, в Україні значно нижче, ніж в Європі ... Квотування призведе до ще більшого зростання цін і збільшення маржі вітчизняних виробників добрив за рахунок сільгоспвиробника», — вважає професор KSE.

 

Ключові слова: Квоти, добрива, імпорт

Інтерв'ю
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее

1
0