Спецможливості
Новини

Топ-3 галузей АПК, які стрімко наростили експорт у 2016 році

17.07.2017
1492
Топ-3 галузей АПК, які стрімко наростили експорт у 2016 році фото, ілюстрація
Україна збільшила експорт у багатьох галузях та відкрила нові ринки збуту для сільськогосподарської продукції, не зважаючи на падіння експорту на 4,6% (або ж на $1,8 млрд) у 2016 році

Україна збільшила експорт та відкрила нові ринки збуту для сільськогосподарської продукції, незважаючи на те, що загальне падіння експорту країни склало 4,6% (або на $1,8 млрд) в 2016 році. У трійку лідерів увійшлі такі продукти, як цукор, соняшникова олія та вершкове масло, пише propozitsiya.com з посиланням на bakertilly.ua.

1. Рекорд з експорту цукру

Уперше за проміжок часу від початку незалежності Україна експортувала 465,9 тис. т, що в грошовому виразі становило $352008,4 тис., тим самим встановивши рекорд з експорту цукру. Із 13,66 млн то цукрового буряку було виготовлено 2,008 млн т цукру, що на 40,5% більше за показник минулого року. У цьому процесі були задіяні 42 заводи.

Також були відкриті нові ринки збуту. Так, український цукор уперше потрапив до М'янми, Шрі-Ланки, Афганістану, Сомалі, Ефіопії, Південноафриканської республіки, Македонії, Судану, Китаю.

Як пояснив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, це відбулось завдяки планомірному підвищенню якості цукру. Також у міністерстві зазначили, що такі показники в тричі більші, порівнюючи з 2010-м, а завдяки зростанню врожайності у 2016 році валовий збір цукрових буряків із площі 290 тис. га склав 13,2 млн т, тоді як у 2000 році таку ж кількість цукросировини було зібрано із площі в 747 тис. га.

2. Україна залишається світовим лідером з експорту соняшникової олії

У 2016 році експорт збільшився на 10% до 4,4 млн т. Ця галузь вже давно показує стрімке зростання. Це пояснюється збільшенням врожаю соняшника. Поки що ми займаємо 56-57% від усього світового ринку соняшникової олії. Друге місце із виробництва та експорту посідає Росія.

Експерти позитивно оцінюють картину, прогнозуючи зростання виробництва соняшникової олії на рівні 11%, експорту на  3,1%, а кількості врожаю на 0,5 млн т - до 13,5 млн т у порівнянні з попереднім роком.

3. Експортовано вершкового масла на 25% більше, ніж минулого року

У 2016 році виробники експортували масла та молочних жирів приблизно на 25 % більше, що у грошовому розрізі становить близько $33,5 млн. Якщо порівнювати із 2014-м, то експорт зріс втричі.

Аналітики вказують, що такі показники стають реальними завдяки сприятливій ціновій кон'юнктурі зовнішнього ринку. До того ж, у світі попит на масло досить високий.

Головною перемогою стало те, що Україна увійшла до рейтингу найбільших світових експортерів вершкового масла. При цьому чотири лідери - Нова Зеландія, Білорусія, ЄС та США, скоротили експорт. Виробники продовжують набирати обертів на збільшення виробництва та продажу за кордон.

Інтерв'ю
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0