Спецможливості
Новини

Ринок малини: українська VS польська

05.09.2017
4301
Ринок малини: українська VS польська фото, ілюстрація

Урожай малини в Польщі в сезоні-2017 на 20% нижчий, ніж у 2016-му - це рекордний спад за багато років, повідомляє Центральне статистичне управління (GUS). Наступний тиждень буде вирішальним у визначенні цін на цю ягоду в Польщі, оскільки у польських переробників - пік скупки малини, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу зарубіжних ЗМІ.

Слід зазначити, що зараз у Польщі, незважаючи на брак пропозиції, в останні тижні не спостерігався особливий ажіотаж на закупівлю ягід. На ціну малини так само може вплинути і той факт, що в 2016-му багато переробних підприємств закупило у великій кількості і заморозило малину. На поступове підвищення цін на малину впливає два фактора - низький урожай, а так само те, що посередники не можуть заробити на її перепродажу.

Відзначимо, польські переробні заводи закуповують малину I сорту по 4,87 зл/кг (35,26 грн/кг), за II сорт - 4,45 зл/кг (32,22 грн/кг). Малини преміум класу на ринку немає взагалі через кліматично важкий сезон-2017.

У той же час на польських веб-форумах виробників ягід і трейдерів йде гостра дискусія про те купувати чи не купувати малину в Україні та як вона вплине на ціни. Інтернет рясніє рекламними оголошеннями: «Продаю малину з України. Полку і Полану в будь-якій кількості. Ціна 0,75 €/кг», і це при нинішньому курсі 3 золотих 20 центів (23,16 грн). Польські експерти заспокоюють себе тим, що українська малина не особливо вплине на «малиновий» ринок Польщі, оскільки «Україна не спеціалізується на виробництві малини».

Нагадаємо, Західна Україна активно скуповує ягоду на заморозку.

 

Іванна Куровець, i.kurovets@univest-media.com

Інтерв'ю
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее

1
0