Спецможливості
Новини

Заспів до агросезону

01.03.2011
1015
Заспів до агросезону фото, ілюстрація

Виставка "ІнтерАГРО'2011" стала чудовим прологом до чергового агросезону. Чимала кількість відвідувачів, неабияке зарубіжне представництво, пильна увага до заходу представників влади - все це свідчення тієї вагомої ролі, яку відіграє агросектор в економічному потенціалі України. 

Виставка "ІнтерАГРО'2011" стала чудовим прологом до чергового агросезону. Чимала кількість відвідувачів, неабияке зарубіжне представництво, пильна увага до заходу представників влади - все це свідчення тієї вагомої ролі, яку відіграє агросектор в економічному потенціалі України. 

Цього року "ІнтерАГРО" відбулася вже всьоме. Організатори - ТОВ "Київський міжнародний контрактовий ярмарок" - подбали про те, щоб учасникам і відвідувачам було затишно і зручно у виставкових павільйонах. На площі понад 30 тис. м2 розмістили свої експозиції понад 400 компаній із всіх регіонів України та 18 країн світу. Франція, Німеччина, Нідерланди представлені національними експозиціями. Разом з "ІнтерАГРО" цього року вперше відбулася виставка AgroAnimalShow. У відкритті "ІнтерАГРО" взяли участь представники Міністерства аграрної політики і продовольства, а також посли країн, які делегували якнайбільше експонентів на цьогорічну "ІнтерАГРО".
Володимир Ладика, заступник міністра аграрної політики і продовольства України
- Нині аграрна політика України спрямована, насамперед, на технічне переоснащення галузі. Зрозуміло, що найближчі роки будуть роками розвитку сільського господарства, особливо в частині виробництва і просування на ринки світу. Наразі у світі склалася надзвичайна ситуація із продовольством, і участь України у забезпеченні продовольством практично всього світу набуває дедалі більшої актуальності. Тому у цій виставці я вбачаю надзвичайну перспективу, насамперед, для сільгоспвиробників України й для тих фірм, які сьогодні тут представлені та є потенційними інвесторами до українського сільського господарства.
Жак Фор, Надзвичайний Повноважний посол Франції в Україні
- Ця виставка набула першочергового значення і важливості для сільгоспвиробництва. Вона стала майданчиком, де відбуваються багаточисленні зустрічі та налагоджуються прямі контакти між представниками аграрної сфери. Численне французьке представництво на виставці є свідченням того великого значення, яке ми надаємо розвитку наших двосторонніх відносин з Україною в цілому і в аграрній сфері зокрема.
Ганс-Юрген Гаймзьот, Надзвичайний і Повноважний посол Німеччини в Україні
- Я дуже радий позитивній динаміці розвитку виставки "ІнтерАГРО" впродовж останніх років. Це дуже добра нагода відчути пульс економіки у поточному році. Коли я дивлюся на обсяги участі німецьких підприємств у цій виставці, то можу констатувати, що цей пульс б'ється у доволі гарному ритмі. Якщо взяти до уваги, що торік у виставці брало участь 80 німецьких підприємств, а цього року їх 93, то можна сказати, що цей пульс стає дедалі інтенсивнішим. Цього разу наша виставкова площа збільшилася також на дві третини. Сільське господарство, аграрний сектор, аграрна продукція, сільгосптехніка є важливими компонентами наших двосторонніх відносин. Й ми констатуємо, що тут у нас є позитивний розвиток. Німеччина прагне бути вашим партнером у досягненні потрібних стандартів якості та безпеки, а також вашим партнером у сфері модернізації сільськогосподарських технологій задля забезпечення конкурентоспроможності. Тут ще треба багато чого зробити. Але ми впевнені в тому, що всі передумови для цього є. Звичайно, слід буде здійснити важливі реформи, у тому числі й відкрити ринок землі. Наш аграрний центр у селищі Поташі завжди готовий взяти участь у підготовці молодих фахівців у сфері сільського господарства України.
Пітер Ян Волтерс, Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Нідерландів в Україні
- Хочу привітати організаторів і партнерів із тим, що вони вже вкотре організували цю успішну виставку. Виставка "ІнтерАГРО" - дуже високопрофесійна і є ідеальним місцем для зустрічі бізнес-партнерів і налагодження контактів між ними. Я радий вам повідомити, що цього року на виставці представлено понад 20 наших компаній. Вони пропонують свої продукти та послуги. Це свідчить не лише про те, що вони впевнені у виставці "ІнтерАГРО", а й про те, що вони мають вплив на майбутній розвиток агропромислового сектору України.
Ліла Ролдан Васкес де Муан, Надзвичайний і Повноважний посол Аргентини в Україні
- Сільськогосподарська галузь Аргентини є дуже важливою і становить третину нашого валового внутрішнього продукту та експортного потенціалу. Аргентина співпрацює з Україною для підвищення врожайності сільгоспкультур. Мені було дуже приємно бачити, що навіть під час світової економічної кризи в Україні ефективно працювало сільське господарство, а аргентинські компанії продовжували відвідувати Україну і налагоджувати зв'язки з українськими підприємцями. Моя країна - один із найбільших виробників продуктів харчування у світі. Аргентина посідає перше місце в світі з виробництва сої, другий світовий експортер кукурудзи та сорго, третій - сої, п'ятий - пшениці та шостий - яловичини. Це багатство нашої країни зумовило те, що аргентинські підприємці звернули увагу на виробництво сільськогосподарської техніки, яка допомагає нашим аграріям отримувати високі врожаї. І, як нам здається, ця сільськогосподарська техніка дуже добре працює і на українських полях.
Сєргєй Іванов, торговельний представник Російської Федерації в Україні
- Росія як найближчий торговельний партнер України постійно бере участь у виставках "ІнтерАГРО". Торік ми відчутно додали у торгівлі між нашими країнами як продовольством, так і сільгосптехнікою. Вважаю, що для такої великої аграрної країни, якою є Україна, виробництво власної сільгосптехніки є пріоритетним завданням. У цьому плані ми готові співпрацювати з Україною, наші компанії готові кооперуватися з українськими підприємствами. 2011 рік дуже важливий для України ще й тим, що буде, вочевидь, ухвалене законодавство з продажу землі. Я зичу українському народу, щоб ця революційна подія пройшла якнайкраще.
Помітною на виставці була експозиція компанії РОСТСЕЛЬМАШ. Російські виробники сільськогосподарської техніки не лише плекають амбітні плани щодо українського ринку, а й з успіхом втілюють їх у життя.
Кіріл Сєврюков, голова представництва компанії РОСТСЕЛЬМАШ в Україні
- Цього разу РОСТСЕЛЬМАШ виставив 12 одиниць техніки, п'ять з яких вперше представлені на території України. Вся продуктова лінійка товару, який виробляється на підприємствах групи компаній РОСТСЕЛЬМАШ, повністю відповідає стратегії компанії, спрямованій на виробництво високоефективної високотехнологічної техніки, яка дає змогу аграрію працювати ефективніше. В Україні ми беремо участь у розвитку спільних виробництв. Вже досягнуто домовленості щодо створення цеху із збирання комбайнів на території Донецької області. Нещодавно домовилися щодо створення збирального виробництва самохідних і причіпних обприскувачів, а також тракторів Versitile на базі одного з виробництв Одеської області. Ми обговорювали й можливість створення виробництв в Криму, у Запорізькій, Київській областях. У цьому напрямі просуватимемося далі. Створення спільних виробництв - це не просто створення або здешевлення техніки, а й сотні робочих місць. Із січня цього року з конвеєра РОСТСЕЛЬМАШ стали сходити комбайни з новою технологією фарбування. Тепер комбайни фарбуватимуться двокомпонентною фарбою, яка даватиме змогу робити товщину шару фарби до 100 мікрон. Зауважу, що таку технологію використовують провідні виробники інших комбайнів та автомобілів - John Deere, Claas, Volvo. На цій виставці ми ще раз представляємо комбайн TORUM 740. Але це вже не просто новинка, а комбайн, який уже доволі багато відпрацював на ланах України у різних регіонах. Це - флагман наших продажів у прийдешньому сезоні. Також тут виставлений комбайн Acros 580. Це - більш потужний комбайн порівняно з тим, який був представлений раніше, це комбайн із двигуном іноземного виробництва. Щойно сюди підходили представники великих агрохолдингів, які казали слова подяки за нього. Також у нас представлені тут самохідні обприскувачі. Цього року ми хочемо продати їх кілька десятків. На цій виставці мають бути укладені перші дві угоди на поставку цих обприскувачів. Компанія РОСТСЕЛЬМАШ має на меті зробити бізнес аграріїв більш ефективним і рентабельним.
Чимало відвідувачів завітало і на стенд компанії "Агросфера", яка з 2011 року позиціонує себе як агроклінінгова компанія. Отже, відтепер "Агросфера" - не просто компанія-партнер, а радник з комплексу послуг у боротьбі за чистоту полів. На стенді радо вітали й учасників програми "Агросфера - Мій клуб". Члени клубу нагромаджують бонуси із здійсненням покупок препаратів "Агросфери" й можуть використати їх для сплати за дальші придбання або вкласти їх в розвиток своєї компанії.
На стенді компанії "Ерідон" усі бажаючі могли пересвідчитись у справжній богатирській міці команди "Ерідон". Свою програму представив Василь Вірастюк - найсильніша людина світу. Він додавав адреналіну учасникам і відвідувачам заходу цікавими проведенням цікавих змагань між бажаючими. Також, звісно, гості виставки могли ознайомитись із продукцією, яку пропонує компанія "Ерідон", та мали змогу поспілкуватися з агротехнологічних питань із кваліфікованими фахівцями компанії.
   Різні аспекти застосування систем точного землеробства було розглянуто на конференції "Точне землеробство із John Deere". На заході йшлося про переваги, що їх можуть одержати українські фермери, використовуючи системами навігації на тракторах. Зокрема, можна істотно заощаджувати на пальному, насінні, засобах захисту рослин. Застосування навігації веде до збільшення врожайності. Окупляться такі системи якнайшвидше. Використання систем точного землеробства - вимога часу. John Deere допоможе вам осучаснити свою сільгосптехніку. Ця знана у світі компанія-виробник репрезентувала на виставці серед іншого й високопотужні колісні трактори серії 8R,   трактори моделі 6030, комбайни, сівалки. Неабиякий інтерес у відвідувачів "ІнтерАГРО" викликали й трактори серії 6D. Економічність, маневровість і надійність цих машин допоможуть аграріям виконати якнайбільший обсяг сільгоспробіт і домогтися підвищення врожаїв. John Deere був представлений на найбільшій площі - близько 2 тис. м2 разом із дилерами.
Увагу відвідувачів "ІнтерАГРО" привернув стенд компанії ВАССМА, що спеціалізується на виробництві та дистрибуції засобів захисту рослин, продажу засобів захисту рослин і мінеральних добрив.
На стенді компанії АМАКО відбулося вже традиційне відзначення кращих аграріїв нашої країни. Хто вони, найкращі господарі України? Це люди, які дбають про землю, соціальну сферу своїх малих батьківщин, стан доріг і культурне життя. Саме завдяки цим людям Україна починає реалізовувати свій неабиякий аграрний потенціал. На пошанування дипломами та пам'ятними подарунками з'їхалися аграрії з різних куточків України. Реальне об'єднання нашої країни, про що так полюбляють час від часу поговорити політики, відбулося під час виставки "ІнтерАГРО" завдяки акції від компанії АМАКО і телепрограми "Сільський час". Серед кращих - і надвеликі холдинги, й дещо менші господарства, і фермери. Всі, хто працює на землі, роблять спільну шляхетну справу. Саме завдяки їхній праці Україна торуватиме собі шлях у цивілізований світ.
Катерина Вороненко, керівник програми "Сільський час"
- Я знаю, що кожен із вас, найкращих господарів, працює і живе в реаліях сьогоднішньої України й мало хто з вас покладається на чиюсь допомогу. Ви вже давно звикли успішно працювати, розраховуючи виключно на власні сили. Тому найбільше я хочу побажати вам навіть не допомоги чи підтримки (хоча добре, якщо вона буде), а щоб вам, бодай, не заважали робити те, що ви робите і що ви вмієте краще за багатьох і не гірше, ніж ваші колеги на Заході, а інколи навіть і краще.
Віталій Скоцик, головний виконавчий директор компанії "Лендком"
- Минулий рік був непростий, але ми його пройшли достойно, а нині бачу, що посмішок на обличчях більше. Тому, певно, й рік у нас буде кращий, ніж минулий. Дуже хотілося б, щоб у нинішньому році ми давали б можливість якнайбільшій кількості людей висловлювати свою думку в розмовах із знімальною групою програми "Сільський час". Проблем у нас на селі вистачає. Про них мало говорять, а говорити про них потрібно багато. "Сільський час" - одна з небагатьох програм, яка дуже лояльна до того, що люди говорять. Говорити про проблеми варто, рано чи пізно хтось вас почує, й справа зрушить з місця. Вручення дипломів "Кращий господар" - для нас справді дуже почесна місія. Рецептів успішного господарювання дуже багато. Якщо приїхати у будь-яке господарство, то в ньому аграрій господарює за своїми власними принципами, з ексклюзивними підходами, й ніхто інший їх повторити на 100% не зможе. Сьогодні ми визначаємо кращого господаря в Україні 2010 року, але хочу підкреслити, що всі ті аграрії, про яких розповідали впродовж року у програмі "Сільський час" і у журналі "Пропозиція", є кращими.
Олег Єрмоленко, головний редактор журналу "Пропозиція"
- Я вдячний долі за те, що ці три роки ми працювали з вами, компанією АМАКО і програмою "Сільський час". Це була велика честь для нашого журналу. Завдяки зусиллям компанії АМАКО, їхнім технологіям ви, шановні кращі господарі, досягаєте кращих результатів. А з цими результатами, завдяки нашому виданню і телепрограмі "Сільський час", знайомиться вся Україна. Плекаю надію, що з кожним роком кращих господарів у нас буде дедалі більше. І не просто господарів, які турбуються про виробничий процес, а й про людей, які працюють разом з вами у соціальній сфері. Дякую вам, справжнім патріотам України!
А тепер слово - найкращим господарям.
Надія Ястребова, голова фермерського господарства "Ястреб", Запорізька область
- Маємо 5 тисяч гектарів землі, 5 тисяч поголів'я свиней. В АМАКО ми купляли борони, два трактори "Бюлер", комбайн і посівний комплекс "Морріс". Техніка, звісно, чудової якості. Сервісне обслуговування - на найвищому рівні. На наші запити - якнайшвидша реакція, нам допомагають запчастинами, порадами. Техніка працює в нас третій рік. Серйозних поломок не було. Безперечно, нова сільгосптехніка підвищує продуктивність праці, збільшує врожайність. Так, урожайність пшениці у нашому господарстві торік становила 43 ц/га. Ми ретельно додержувалися технології. Завдяки вчасно застосованим ефективним агрозаходам ми змогли домогтися пристойного результату всупереч складним торішнім погодним умовам. Своїм колегам зичу здоров'я, віддаватися своїй справі на всі 100% (тоді й земля щедро віддячить врожаєм) і, найголовніше, - любити свою землю!
Михайло Кадиляк, голова фермерського господарства "Апогей", Львівська область
- У нас понад 1000 гектарів землі, займаємося рослинництвом, вирощуємо пшеницю, ячмінь, кукурудзу, овес, гречку, бобові. Із компанією АМАКО ми співпрацюємо вже три роки. Купляю в них сільгосптехніку, насіння і засоби захисту рослин. АМАКО - порядна компанія, і нам з ними приємно мати справу. Співпрацею я задоволений. Застосування сучасних технологій, пропонованих АМАКО, дає змогу підвищити врожайність і збільшити прибутки фермерського господарства. Своїм колегам зичу гараздів, здоров'я, натхнення і ніколи не здаватися, бачити ціль перед собою, іти до неї і довести все, що розпочато, до логічного завершення.
Найкращим господарем України у 2010 році названо Юрія Пронька, голову фермерського господарства "Незалежність", Луганська область.
- Я щиро вдячний компанії АМАКО, - підкреслив пан Юрій. - Це справді компанія, яка не просто вийшла на ринок, щоб продати й забути, що продала. АМАКО впроваджує сучасні технології, з розумінням ставиться до нашого бізнесу, організувала чудовий сервіс і тримає марку. Я вірю, що Україна в найближчому майбутньому стане житницею Європи. Слава Україні!

Кращих господарів України один із промовців влучно назвав "героями". Справді героїзм сільських трударів у наш буремний час вартий відзначення. Побажаємо лауреатам вдячності за їхню працю. Держава має звертати увагу на тих, хто забезпечує їй продовольчу незалежність не з огляду на збільшення податкового пресингу чи адміністративного втручання в агротехнологічні процеси, а з точки зору лобіювання інтересів своїх аграріїв на зовнішніх ринках, полегшення процедури оновлення машинно-тракторного парку агропідприємств, інфраструктурної розбудови на селі. Україно, шануй своїх справжніх патріотів!

Актуальні питання французького свинарства

У рамках міжнародної аграрної виставки "ІнтерАГРО'2011" 3 лютого 2011 року вже вп'яте пройшов день Франції в Україні. У цьому році на виставці досить широко були представлені французькі фірми - загалом 57 компаній. Організаторами виступили: Посольство Франції в Україні, французькі та українські організації та дирекція "ІнтерАГРО".
Майже усе, що асоціюється з Францією, а, насамперед, її кухня, славиться своєю вишуканістю. Можливо, через це і перша тема була присвячена виробництву свинини - одному з основних продуктів цієї кухні. Французи ставлять високі вимоги до якості свинини, тому й ведуть посилений контроль усього етапу виробництва цього продукту: від корму для свиноматок до м'ясних продуктів на столі споживача.
Попри нестабільність та вразливість ринку свинини в Європі, свинарі Франції вже давно досягають досить високих результатів у своїй галузі. Вони інтенсивно використовують на виробництві новітні технології, кращий генетичний матеріал, охоче співпрацюють з дослідницькими установами та консалтинговими фірмами. Хоча вже мало кого можна здивувати високими приростами поросят на відгодівлі або високою плодючістю свиноматок на європейських фермах, все ж нашим виробникам подібні результати даються важкувато. Тож на семінарі французькі фахівці з радістю поділилися своїм досвідом з українськими колегами.
На семінарі були презентовані дослідження та отримані результати і експериментальних ферм - використання порід різної селекції у схрещуванні для отримання певних продуктивних якостей тварин, фільтрація повітря на свинофермах; і станцій осіменіння - розробка нових систем автоматичного забору сперми кнурів; і досвід великих підприємств, де отримують по 28,8 відлучених поросят від свиноматки за рік. Так, наприклад, актуальним питанням для французьких фермерів залишаються нові вимоги ЄС щодо вільного утримання свиней. Деякі підприємства ведуть роботу із розведення тварин, придатних до групового утримання, деякі - вже перейшли на нові стандарти та консультують інших щодо особливостей переходу.
Цікаву інформацію про новітні тенденції у кормовиробництві надала також фірма "Copri". Мова йшла про використання збагаченого омега-3 кислотами насіння льону, продуктів на основі ефірних олій у кормах для свиней, що не тільки покращує прижиттєві показники тварин, а й збагачує м'ясо свиней корисними речовинами. У Франції навіть розроблено декілька торгівельних марок свинини, що містить омега-3 кислоти.
У впровадженні новітніх технологій зацікавлені не тільки французькі виробники продукції для свинарства, а й підприємства з Росії та України, які хочуть досягти якісно нового рівня виробництва.
Анна Назаренко

<

Інтерв'ю
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее