Спецможливості
Новини

Запуск ринку землі: українцям дали пораду, як заробити

16.12.2019
959
Запуск ринку землі: українцям дали пораду, як заробити фото, ілюстрація
Дмитро Соломчук

Після запуску вільного ринку землі українці не повинні поспішати з продажем своїх земельних паїв — в середньостроковій перспективі вони можуть добре заробити.

Як правильно розпорядитися своєю землею, розповів депутат Верховної Ради від "Слуги народу", член парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Obozrevatel.

На питання, що вигідніше для землевласників — продати пай або здати в оренду, депутат запропонував економічну модель з перспективою на п'ять років наперед.

"Наприклад, є молода сім'я. 20-річні одружуються, живуть у селі, хочуть переїхати в місто — Хмельницький, Черкаси, немає різниці. Їхні батьки, бабусі-дідусі, мають 8-10 паїв, 16-20 га землі... Я б цю землю заклав у банк, отримав би дешевий кредит під маленькі відсотки. Ці гроші дав би молодим, щоб купили житло собі в обласному центрі, могли там працювати і жити", — розповів він.

"Якщо вони не хочуть переїхати, залишаються в селі, треба ці кошти залучити і купити якусь техніку — культиватор, плуг, ще щось. Одночасно здати в оренду цю землю і за рахунок коштів, отриманих з оренди, гасити кредит. Тоді за 7-8 років залишиться і земля, і вже завтра почнуть кредитні кошти працювати, і буде за що гасити кредит", — поділився рецептом нардеп.

На думку Солончука, це найкраща модель для українців, які мають економічні довгострокові плани.

 

Ключові слова: пай, оренда землі

Інтерв'ю
Георгій Гелетуха, голова правління Біоенергетичної асоціації України
Ідея спалювати в котлах ТЕЦ солому ще в 80-х здалася б смішною. Однак зараз учені бачать не тільки можливість замінити ним, кукурудзяним і соняшним бадиллям дві третини газу, але й доводять, що тепло
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку

1
0