Спецможливості
Новини

Зауваження польських аграріїв до України на 99% базуються на міфах, — Мінекономіки

20.02.2020
785
Зауваження польських аграріїв до України на 99% базуються на міфах, — Мінекономіки фото, ілюстрація
Тарас Качка

Польським аграріям не вистачає інформації про економіку України, їхні зауваження до функціонування сільського господарства в нашій країні на 99% ґрунтуються на міфах, які не мають нічого спільного з реальністю, розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства — Торговий представник України Тарас Качка за результатами дводенного візиту до Варшави і переговорів у міністерстві сільського господарства, міністерстві розвитку, а також із представниками великих польських агрохолдингів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ

“У рамках цього візиту відбулася зустріч з ключовими с/г і фермерськими асоціаціями. Ми справді почули багато різних критичних зауважень, але здебільшого на 99% — це набір міфів, які існують про Україну, українське сільське господарство”, — зазначив Качка.

Він висловив думку, що за умов нормального діалогу "більшість цих міфів зникає", і це дозволяє нормалізувати діалог на двосторонньому рівні, дає можливість реалізовувати більш амбітні проєкти у співпраці між Україною та ЄС.

За словами Торгового представника України, серед польських аграріїв панувало переконання, що сільське господарство України складене лише з агрохолдингів, хоча їх в Україні десяток, а решта – це десятки тисяч малих фермерських господарств. Крім того, польська сторона мала зауваження щодо використання в Україні ГМО при виробництві сільгосппродукції.

“У нас ГМО завжди було заборонене і фіксувалися лише кілька прикрих випадків порушень закону, що було вже понад 15 років тому”, — констатував заступник міністра.

Він додав, що в польських аграріїв виникали також питання щодо використання сучасних засобів захисту рослин, пестицидів. Як зауважив Торговий представник України, у цьому питанні Україна перебуває в такій же ситуації, як і країни ЄС, оскільки ці засоби в окремих країнах-членах Євросоюзу заборонені, в інших — ні.
Качка констатував, що польським фермерам не вистачає інформації про економіку України. За його словами, якщо детально проговорити всі суперечливі питання, то з’ясовується, що між сторонами “немає конкуренції”.

Торкаючись питання щодо розгляду за ініціативою Польщі в ЄС питання надмірного експорту української кукурудзи до Євросоюзу, Качка зазначив: українська сторона пояснила, що не використовує заборонених засобів захисту рослин, відтак жодної проблеми немає.

Він зауважив, що за умови кращого обміну інформацією можна вдало координувати свої дії.

Качка зазначив, що на сьогодні більшу загрозу становлять польські товари для України, а не навпаки. Зокрема, він навів приклад польських сирів, експорт яких в Україну останнім часом зріс на понад 90%.

Заступник міністра висловив думку, що польська сторона, навпаки, заробляє на тому, що є дистриб’ютором української продукції у світі.

Торгпред України наголосив, що між Україною і Польщею є всі можливості, щоб “відчуття взаємної конкуренції перетворити на формат взаємовигідної співпраці”. І такий діалог, як у питаннях аграрного сектору, Україна повинна вести з Польщею по всіх напрямках: транспорту, енергетиці, економіці.

“Нам потрібен зараз діалог саме з сусідами: Угорщиною, Польщею, Румунією, Словаччиною”, — резюмував Качка.

 

Інтерв'ю
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее
Карлос Альберто Сесарі
В Україні за останні півтора десятки років чимало господарств пробувало впроваджувати нульовий або мінімальний обробіток грунту. І більшість, зіштовхнувшись із проблемою зниження врожайності, поверталися до традиційної технології.... Подробнее

1
0