Спецвозможности
Новости

Загарбники в Мелітополі вже підрахували, скільки вкрадуть зерна нового врожаю

21.06.2022
221
Загарбники в Мелітополі вже підрахували, скільки вкрадуть зерна нового врожаю фото, иллюстрация

Окупанти у Мелітопольському районі Запорізької області вже відрапортували про те, що розпочали збір зернових, та крадуть перший урожай озимої пшениці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на podrobnosti.

Окупаційна «влада» розповіла російським пропагандистським ЗМІ, що у Мелітопольському районі планують зібрати біля двох мільйонів тонн пшениці.

При цьому окупанти обіцяють вже найближчими днями розпочати збирання врожаю в інших окупованих районах.
Нині зерно з окупованих районів Запорізької та Херсонської областей вивозиться двома основними способами. Обидва ведуть до Криму: залізницею та спеціальними вантажівками-зерновозами.

Крім того, окупаційна влада періодично обіцяє, що для цього будуть використовуватися порти Бердянська та Херсона.

Як мінімум частина зерновозів, задіяних у вивезенні врожаю, — місцеві, із Запорізької та Херсонської областей. Так, у Криму — у районі Керчі та на трасі Джанкой — Сімферополь — вже було помічено зерновози з українськими номерами.

У деяких колонах було одночасно по 5-10 вантажівок, кожна може перевезти від 30 до 50 тонн зерна. Масштаби крадіжок підтверджують супутникові знімки.

Частина зерна, яка опинилася на окупованих територіях, безпосередньо належить українській державі. Це зерно державних підприємств та стратегічні запаси на випадок, наприклад, війни, яка реально розпочалася.

Інша частина — зерно фермерів та агропромислових холдингів. Підприємцям забороняють везти врожай на території, підконтрольні Україні. Натомість окупанти або змушують продати зерно за безцінь, або просто відбирають його.

«Востаннє пропонували 210 доларів за тонну соняшника. А до війни ціна була ціна майже 600 доларів», — розповів один із фермерів у Запорізькій області.

Интервью
Ведущий украинский производитель СЗР и удобрений - компания "UKRAVIT" - подводит итоги уходящего года. Несмотря на все неожиданности и трудности, "UKRAVIT" продолжил свой рост. Расширялись сеть торговых представительств и ассортимент... Подробнее
Неделю назад президент Зеленский подписал закон, который назвали законом о земельной децентрализации. Сайт «Пропозиція» решил поинтересоваться у заведующего кафедрой землеустроительного проектирования НУБиП (бывшая УСХА), доктора... Подробнее

1
0