Спецможливості
Новини

За 9 місяців поточного року агропромисловий комплекс Вінниччини є однією з найбільш успішних галузей економіки області

06.11.2019
836
За 9 місяців поточного року агропромисловий комплекс Вінниччини є однією з найбільш успішних галузей економіки області фото, ілюстрація

Такий результат  відповідає цілям і пріоритетам Стратегії  збалансованого регіонального розвитку Вінницької області,  - зазначив сьогодні  під час колегії ОДА директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Ткачук. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Вінницьку ОГА.

Так, в сільському господарстві області темпи обсягів виробництва за січень-вересень 2019  року   складають 107,1 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах – 116,3%,  в господарствах населення – 93,6 %.

Питома вага регіону у загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції за січень-вересень  2019 року склала 7,8 %.

За словами Миколи Ткачука, аграрний сектор області за 9 місяців поточного року займає перше місце за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства, а також по виробництву (реалізації) м’яса та молока. Друге місце – за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства на 1 особу. 

Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації зазначив: «Аграрії області, не зважаючи на мінливість погодних умов, успішно завершують комплекс сільськогосподарських  робіт. За січень-вересень 2019 року індекс виробництва продукції рослинництва склав 101,1% до аналогічного періоду минулого року, в тому числі в сільськогосподарських підприємствах – 106,1%,  в господарствах населення – 94,7 %. В оптимальні терміни аграріями було проведено збирання ранньої групи зернових та зернобобових культур».

Посадовець також повідомив, що з площі 451,2 тис га було зібрано близько 2,4 млн тонн зерна, або на 9,9% більше зібраного в 2018 році. Середня урожайність склала 52,9 ц/га, що на 10,9% вище минулорічних показників.

Микола Ткачук відзначив, що найвищу урожайність пшениці отримали в сільськогосподарських підприємствах Тростянецького та Крижопільського районів, яка складає понад 65 ц/га. В порівнянні з минулим роком найбільший приріст урожайності отримали в Теплицькому районі, він склав понад 25%, в Гайсинському районі – понад 22%.

Як зазначив посадовець, цього року виробництво гречки склало 8,3 тис тонн – цього достатньо, щоб задовольнити потреби області та  мати змогу реалізовувати цінну культуру на внутрішніх ринках. В поточному році зросло також і виробництво ріпаку- майже на 2%: цьогоріч  в області його зібрали 243 тис тонн при середній урожайності  31,8 ц га.

Микола Ткачук підкреслив, що на даний час серед регіонів України Вінниччина лідирує у виробництві зернових культур. В цілому по області станом на 4 листопада намолочено 5,4 млн. тонн зернових (2 місце по виробництву зерна займає Полтавська обл. (4,5 млн. тонн).

Всього в поточному році, за його словами, очікується виробництво зернових культур ( включаючи кукурудзу) на рівні показника минулого року -  6 млн. тонн.

У своєму виступі Микола Ткачук торкнувся  результатів роботи цукрової  галузі. Станом на 04.11.19р. в області залишилося викопати біля 16% площ цукрових буряків. Накопано понад 1,5 млн тонн, середня урожайність – 412,5 ц/га, що на 151 ц/га нижче минулого року. На формування урожайності цукрових буряків значною мірою вплинули посушливі погодні умови літа поточного року.

Близько 85% зібраного урожаю вже вивезено на переробку. Наразі працюють 5 цукрових заводів, якими вироблено 180,7 тис тонн цукру.

В поточному виробничому сезоні очікується виробництво цукру в обсязі 370 тис тонн.

Виробництво овочів в області очікують в обсязі близько 430 тис тонн, що нижче  показників минулого року.

«Якщо відняти нехарчові потреби в даній продукції (насіння та корм худобі), то розрахунково обсяги виробництва продовольчої картоплі все ж перевищують фонд споживання в 2,4 рази,а овочів – в 1,3 рази»,- запевнив Микола Ткачук.

За його словами, складною є ситуація в області із посівом озимих зернових. За оперативними даними по всіх категоріях господарств не виконаний прогноз посіву озимих зернових культур. Всього посіяно 298,7 тис. га озимих зернових культур, що становить 85,7 % до прогнозу.

«Така ситуація виникла через відсутність опадів в оптимальні терміни посіву. В 22-х районах не виконаний прогноз посіву озимих зернових. Особливо в південних районах області, зокрема, в в Крижопільському – посів озимих зернових проведений лише на 59,1 %, Мурованокуриловецькому – на 62,3% запланованих площ»,- зазначив  директор Департаменту.

Проте, посадовець  висловив сподівання, що до настання постійних морозів посіви встигнуть ввійти у фазу кущіння і  зможуть успішно перезимувати.

Інтерв'ю
Ранньою весною, коли раптом всі прокинулися і кинулися купувати добрива, західноукраїнським аграріям почали дзвонити від імені відомого місцевого дилера сільгоспхімії з вигідними пропозиціями на умовах передоплати. Коли товар не приходив і... Подробнее
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0