Спецможливості
Новини

За 26 років Україна не збудувала жодного вагона-зерновоза, - УЗА

04.10.2017
2353
За 26 років Україна не збудувала жодного вагона-зерновоза, - УЗА фото, ілюстрація
За роки незалежності держава не збудувала жодного вагона-зерновоза. А ті, що є - старі, у незадовільному стані

За роки незалежності держава не збудувала жодного вагона-зерновоза.  А ті, що є - старі, у незадовільному стані. Крім того, не створюються економічні умови для того, щоб бізнесу було вигідно купувати приватні вагони. Оборотність приватного вагону гірша за оборотність державного вагону. Такий висновок оприлюднив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачов, пише propozitsiya.com за матеріалами glavcom.ua.

За його інформацією, зараз в Україні є близько 15 тис. вагонів, які можуть перевозити зерно. Серед них 11 тис. – державні вагони інвентарного парку, і близько 4 тис. – приватні, в тому числі, орендовані та залучені з інших країн.

"Якщо уявити, що всі вагони будуть працювати 365 днів на рік і будуть везти тільки зерно, то нам їх вистачить. Бо для нашого експорту треба 15 тис. вагонів", - зазначає президент УЗА.

Однак, вищезгадані вагони все ж не будуть працювати 365 днів на рік, додає М. Горбачов. Значна їх частина – від тисячі до двох тисяч – постійно перебуває у ремонті. Тому, в УЗА реальний дефіцит оцінюють у 4 тис. одиниць.

За словами М. Горбачова, Зернова асоціація пропонує зробити дисконт на перевізні платежі для нових вагонів на рівні 30% від всіх платежів при перевезенні зерна залізницею. Це дасть змогу стимулювати виробництво вагонів.

"Якщо перевести на звичайну мову, то нехай старі вагони їздять за одним тарифом, а для нових вагонів, що будуть будуватися, треба робити дисконт 30%. В цьому випадку бізнес сам візьме і збудує вагони. І протягом п’яти років дії дисконту відбудеться якась окупність. Таким чином, через п’ять років Україна буде забезпечена вагонами і буде загальний тариф на всі вагони, враховуючі приватні", - прогнозує президент УЗА.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" пропонувала бізнесу купити вагони і передати їх в лізинг. Але, як зазначив М. Горбачов, репутація "УЗ" не дозволяє західним компаніям, основним експортерам, передати вагони в лізинг такій державній компанії.

"Ця схема практично – "мертвонароджена дитина". Ніхто із західних компаній на таке не піде. Тут питання не в прибутковості, а, скоріше, в гарантіях повернення інвестицій. Тому треба розробляти якусь іншу модель, яка б дозволила будувати вагони", - резюмував він.

Інтерв'ю
У середині грудня офіційно було повідомлено про створення нової громадської організації — «Всеукраїнського аграрного форуму», метою якої є об’єднання  всіх сільськогосподарських організацій задля спільної продуктивної роботи й ефективної... Подробнее
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее

1
0