Спецвозможности
Новости

З Кабміну до парламенту “хлопчиків для биття” більше не ганятимуть

15.07.2008
725
З Кабміну до парламенту “хлопчиків для биття” більше не ганятимуть фото, иллюстрация

Першим пунктом порядку денного значилося питання співпраці Комітету й МінАП щодо законотворчої роботи. Тут одразу дійшли консенсусу. Домовилися, що відтепер на засіданнях будуть присутніми або сам міністр, або хтось із його заступників. Практики, коли до парламенту як “хлопчиків для биття” ганяли начальників департаментів чи просто фахівців від аграрного відомства, вирішили позбутися.
Другим пунктом розглянули пропозиції Президента щодо прийнятого 23 лютого 2006 року парламентом, але не підписаного Главою держави Закону “Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України”. Документ, зокрема, передбачав щорічну державну підтримку системи. У фінансовому еквіваленті це чотири відсотки загальних видатків Держбюджету. Планувалося компенсувати сільгосппідприємствам за рахунок держави 50 відсотків вартості придбаної ними зернозбиральної техніки вітчизняного виробництва, 40 відсотків — “технічних засобів для впровадження інноваційних технологій виробництва, зберігання й переробки важливих сільськогосподарських культур та продукції тваринництва” тощо. А передбачені для лізингових операцій кошти Держбюджету використовувати виключно на закупівлю української техніки для АПК, проведення складних ремонтів, відновлення уживаних машин вітчизняного виробництва та їх продаж на вторинному ринку. Водночас планувалося не стягувати ввізного мита під час увезення до нашої країни технічних засобів для АПК (крім тих, що були у використанні), комплектуючих та запасних частин до них, аналоги яких не виробляють вітчизняні підприємства. Всі ці пункти Глава держави пропонував відхилити. Народні обранці з Президентом погодилися частково і вирішили направити документ практично у попередній редакції для повторного розгляду в парламент. Тепер для ухвалення потрібно набрати 226 голосів. У разі повного відхилення президентських пропозицій для подолання вето треба було б набрати 300 депутатських голосів.
У третьому пункті йшлося про регіональні станції захисту рослин. Вони одержать статус інспекцій. Таке доповнення до проекту Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання використанню фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів”, прийнятий Верховною Радою 16 березня і ветований Президентом, запропонував внести Глава держави. Комітет вирішив погодитися з пропозиціями гаранта Конституції і направити законопроект для повторного розгляду сесійною залою. В разі його остаточного ухвалення районні й обласні станції захисту рослин буде перейменовано в інспекції, а їхні співробітники одержать контролюючі функції. У тому числі вони матимуть право накладати штраф, якщо буде використано фальсифіковані пестициди та агрохімікати.
Наостанок було затверджено план роботи Комітету до січня 2007 року включно. Зокрема, передбачено провести виїзне засідання на базі підприємства машинобудування, де “на місці” розглядатимуть питання забезпечення аграріїв складною сільгосптехнікою.


Галина Квітка
(“Голос України”)

Интервью
Николай Горбачев, руководитель New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Украинской Зерновой Ассоциации
Для успешного ведения агробизнеса мало вырастить и собрать хороший урожай, нужно еще уметь его продать. Об основных принципах работы зернового трейдинга в Украине propozitsiya.com рассказал
Государственная продовольственно-зерновая корпорация Украины (ГПЗКУ) - единственный государственный оператор зернового рынка Украины, лидер в сфере хранения, переработки и экспорта зерновых и

1
0