Спецможливості
Новини

Японська компанія Yanmar випробовує трактор-безпілотник

11.01.2018
1827
Японська компанія Yanmar випробовує трактор-безпілотник фото, ілюстрація

Тракторобудування суттєво відстає від автомобілебудування у впровадженні безпілотних технологій. Однак, схоже, японська компанія Yanmar разом з науковцями Університету Хокайдо вирішила надолужити це відставання, пише propozitsiya.com з посиланням на profi.com.

Перший результат – система, яка давала змогу одному трактористу керувати двома тракторами – була представлена ще на Agritechnica-2015. Та на недавній Agritechnica-2017 не пролунало ніяких новин з цього приводу.

Однак недавно стало відомо, що фахівці Yanmar та Університету Хокайдо продовжують випробування кількох систем. Одна з них дає змогу одному трактористу керувати будь-якою кількістю тракторів під час їх спільної роботи своєрідним роєм. Вже йдуть польові випробування «рою» з 4-х тракторів, зв’язаних за допомогою GPS. Їх активація здійснюється дистанційно з планшета, і після того, як запрограмовано ширину захвату причіпних машин, 3 трактори повторюють рухи головного трактора.

Розробники запевняють, що датчики перешкод в усіх чотирьох напрямках добре працюють, і всі 4 трактори автоматично сповільнюються й гальмують, коли вони виявляють перешкоду на обумовленій відстані. Одна з найбільших проблем – розворот усіх чотирьох тракторів на поворотній смузі так, щоб вони не зіштовхнулися. Наразі «рій» з чотирьох тракторів виконує тільки прості завдання, однак керівник проекту професор Шин Ногучі переконаний, що це тільки перший крок, і в майбутньому безпілотні трактори будуть значно «розумнішими».

Таким чином, Японія стає світовим лідером у галузі безпілотних тракторів. Мабуть, суттєвим стимулом тут стало те, що 2/3 зайнятих на селі в країні старші за 65 років.

Японське міністерство сільського господарства обіцяє, що системи дистанційного керування тракторами вийдуть на ринок вже в 2018 р., а повністю автономні трактори – до 2020 р.

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее

1
0