Які мультимодальні контейнери потрібні для транспортування різних видів продукції?
Контейнерні перевезення — оптимальний та економічний спосіб транспортування вантажів, що обумовлює його популярність у всьому світі.
Вони передбачають ручне або механізоване завантаження-розвантаження, переміщення як негабаритних об’єктів, так і великої кількості габаритних товарів. Морські контейнери в Україні, як і в усьому світі, представлені кількома основними типами, що дозволяє оптимізувати перевезення. Вибір цілковито залежить від специфіки вантажу та особливостей транспортування.
Рекомендації по вибору інтермодальних контейнерів за розміром і конфігурацією
Загальноприйнято використовувати морські контейнери 20 футів для вантажів великої щільності (відносно компактних, але важких). Моделі 40–45 футів дозволяють транспортувати вантажі різних розмірів, ваги та об’ємів.
Мультимодальні контейнери зазначених розмірів зазвичай мають висоту 2,6 м, проте існують також варіанти high cube, на 30 см вищі. Це забезпечує додаткові 8,8 м² простору, наприклад, для перевезення габаритного обладнання. Контейнери open top мають відкритий верх, який за потреби легко закрити тентом. Зазвичай вони використовуються у якості тари для транспортування руди, піску, гравію або перевезення вантажів, висота яких більша за висоту стінок.
Типи морських контейнерів за призначенням
1. Суховантажні. Підходять для перевезення насипних вантажів (добрива, корми, зерно), різноманітного обладнання й техніки, одягу, взуття, меблів тощо. Вантажна ємність не боїться екстремальних температур, добре захищає від вологи, може бути переобладнана під склад, торгівельне приміщення, будівельний модуль.
2. Балк. Використовують для вантажів різного типу: відкритого зберігання (пісок, вугілля, руда), критого зберігання (спеції, зерно, добрива), абразивних (боксит, зола), корозійних (селітра й інші агресивні речовини), таких, що злежуються (глина, вапно, цемент). Конструкція робить можливими швидке завантаження, фумігацію і відбір проб під час транспортування.
3. Рефрижераторні. Оптимальні для свіжих, заморожених чи охолоджених вантажів: овочі, фрукти, ягоди, м'ясо, риба і вироби з них, напівфабрикати, ліки тощо. Підтримують температурний режим до -60 градусів.
4. Камери шокової заморозки. Призначені для повільної або швидкої заморозки продуктів харчування, інших товарів, вимогливих до умов транспортування. Окрім низької температури, забезпечують контроль вологості та СО2.
5. Танк і флексі танк. Підходять для перевезення усіх видів газів та рідин, включно з небезпечними, отруйними, легкозаймистими.
6 .Флет Рек. Оптимальні для негабаритних об’єктів, які необхідно завантажувати збоку чи зверху.
Висновки
Якщо вам потрібен мультимодальний контейнер, необхідно враховувати особливості вантажу: його розмір, середню щільність, агрегатний стан, вимоги до температурного режиму.
Щоб гарантовано обрати найкращий варіант, варто звернутися до професіоналів. Наприклад, до компанії «Контейнери України», що здійснюють продаж контейнерів, надають послуги оренди та лізингу. На сайті containers.ua можна більш детально ознайомитись з умовами співпраці.
Спеціалісти компанії проводять оцінку вантажу, враховують специфіку вашого бізнесу і радять оптимальну вантажну ємність. Такий підхід, а також наявність власного флоту контейнерів, дозволяє оптимізувати перевезення й заощадити гроші клієнтів.
Додатково експерти можуть забезпечити послуги технічного супроводу вантажу, подбати про логістику чи швидке митне оформлення. Більше 15 років досвіду роботи дозволяють компанії запропонувати клієнтам найбільш ефективні рішення у сфері контейнерних перевезень.