Спецможливості
Новини

Яблуку з України та Польщі в сезоні 2019/20 складно конкурувати з китайським на ринках Південно-Східної Азії

02.02.2020
799
Яблуку з України та Польщі в сезоні 2019/20 складно конкурувати з китайським на ринках Південно-Східної Азії фото, ілюстрація

Яблуко з Китаю в цьому році дуже серйозно ускладнило постачання європейського і американського яблука на ринки Південно-Східної Азії, зокрема в такі країни, як Сінгапур, Індонезія і Малайзія.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Високий врожай яблука в Китаї збігся із забороною на постачання китайського яблука на ринок Росії, яка традиційно входить в число двох-трьох найбільших імпортерів китайського яблука. Ситуацію посилило зниження виробництва яблука в Європі, особливо в Польщі та Україні. І в добавок до всього рекордний урожай яблука зібрали садівники в США — країні, яка є головним постачальником преміального яблука на ринки країн ASEAN», — описує ситуацію Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

«В результаті, пропозиція і дешевих яблук з Китаю, і преміального яблука з США різко зросла, і ціни сильно впали.

Паралельно, оптові ціни на яблуко експортних сортів, таких як «Голден Делишез» і «Гала» в Україні та Польщі зросли більш ніж у півтора рази, що зробило поставки в цей регіон практично безглуздими. Відповідно, експорт здійснювали тільки ті компанії, які розуміли стратегічну перспективність даних ринків збуту і необхідність підтримування відносин з азіатськими імпортерами фруктів, хоча вони і могли продавати яблуко дорожче на внутрішньому ринку», — зазначає Андрій Ярмак.

На думку експерта, ситуація цілком може кардинально змінитися вже в наступному сезоні, якщо врожай яблук у ЄС і Україні повернеться до звичайного рівня.

Також, враховуючи тривале розширення площ яблуневих садів у таких країнах, як Україна, Молдова, Росія, Білорусь, Грузія, Узбекистан, Таджикистан, Киргизстан, Казахстан, загальна ситуація з пропозицією яблука в регіоні може знову стати дуже напруженою.

Адже всі ці країни мають великий відсоток молодих інтенсивних і напівінтенсивних садів, які лише починають вступати у плодоношення. А отже обсяг пропозиції буде зростати при повній відсутності навіть натяку на значне зростання попиту на яблуко на внутрішніх ринках цих країн.

 

Інтерв'ю
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее

1
0