Спецможливості
Новини

Вирощувати овець на м'ясо набагато вигідніше, ніж на шерсть, - експерти

26.01.2017
10124
Вирощувати овець на м'ясо набагато вигідніше, ніж на шерсть, - експерти фото, ілюстрація
Ціни на баранину живою вагою стартують від 30 грн/кг, м’ясо - від 50 грн/кг, причому, деякі частини туші можуть своєю ціною окупити її всю

Вирощувати вівці на м’ясо сьогодні значно вигідніше, ніж на вовну. А відродити вівчарство в Україні здатна переорієнтація цієї галузі на м’ясні породи овець. Таку думку висловив голова Громадської спілки «Вівчарство та козівництво України» Мар’ян Троцький, пише propozitsiya.com з посиланням на kurkul.com.

Так, м’ясне поголів’я можна впроваджувати за рахунок ввезення його з-за кордону. Але тут вівчарям дуже потрібна допомога держави у вигляді хоча б частини компенсації витрат на купівлю закордонних високопродуктивних племінних овець. В Європі одна чистопородна вівця коштує від Є500, лише одиниці з українських тваринників можуть дозволити собі завезти в Україну хоча б кілька десятків овець м’ясних порід, а про велику кількість годі й говорити, вважає науковець із Інституту НААН України Іван Помітун.

Експерт рекомендує звернути увагу на українські, вітчизняні, покращені породи, які вже адаптовані до на наших реалій відгодівлі. І наголошує, що до покупки потрібно поставитися дуже прискіпливо, проконсультуватися зі спеціалістами, тому що можна й на цьому «погоріти», особливо коли мова йде про популярну Романівську породу. «Романівська порода овець - лідер серед багатоплідних. У нас є осередки чистопородного розведення, але в більшості випадків в Україні це вже суміш порід. На разі, більшість племінних господарств зникли. Романівська порода - в більшості випадків змішане поголів’я, яке видають за чистопородне», - впевнений І.Помітун.

З українських м’ясних порід він рекомендує звернути увагу на Придніпровську породу овець, над створенням якої селекціонери Інституту тваринництва НААН працювали від початку 2000-х років. Вівці цієї породи поєднують у собі гени порід олібс, латвійської темноголової, мериноладшаф та суффольк. При правильному догляді інтенсивність росту придніпровської м’ясної породи більше 300 г/добу, жива маса вівцематок 65-67 кг, а дорослих баранів - від 120 до 130 кг. Ягнята при відлученні на 60 добу важать від 25 кг. Щоправда, поголів’я цієї породи поки що не дуже велике і не може задовольнити потреби всіх покупців. Порода затверджена Мінагрополітики у 2015 році та вже апробована у кількох господарствах Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей.

На думку експерта, в Україні можна успішно вирощувати 15 млн овець, проте зараз спостерігається чи не найбільший занепад цієї галузі. Нині в Україні залишилось лише 10% овець від кількості наприкінці 80-х-початку 90-х років. На сьогодні найбільше поголів’я овець утримується в Одеській області та на Закарпатті.

Науковець відзначає, що, незважаючи на таку невтішну статистику, чимало людей цікавиться галуззю вівчарства і пробує його відроджувати. Він впевнений: вівчарство в Україні можна зробити вигідним бізнесом. Так, ціни на баранину живою вагою стартують від 30 грн/кг, м’ясо - від 50 грн/кг, причому, деякі частини туші можуть своєю ціною окупити її всю.

Інтерв'ю
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО "Українська горіхова Асоціація"
Горіхівництво за останній час уже встигло стати однією із найбільш скандальних галузей аграрного виробництва. Після всім відомого  розголосу  із «горіховою мафією» цікавість до саджанців та
    Із кожним роком земельне питання стає все гострішим. Часто-густо законодавчі акти ініціюють і реалізують люди дуже далекі від землі і сільського господарства. Тож 2004 року задля захисту прав власників паїв і подолання корупції та... Подробнее

1
0